Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Nida Vigelienė antradienį pradėjo nagrinėti finansinėmis machinacijomis įtariamo verslininko Sergejaus Rachinšteino sūnaus administracinio teisės pažeidimo bylą – 23 metų Erikas Rachinšteinas kaltinamas ne tik vairavęs neblaivus, bet ir policijos pareigūnams nepateikęs transporto registracijos dokumentų.

Administracinio teisės pažeidimo protokole nurodyta, kad E. Rachinšteinas automobilį „Mercedes Benz“ vairavo neblaivus kovo 22-osios vakarą, apie 23.20 val., Klaipėdoje, Naujojo Sodo g. Jį patikrinus alkoholio matuokliu buvo nustatytas 1,86 prom. girtumas.

E. Rachinšteinas kategoriškai kratosi jam mestų kaltinimų – esą automobilį „Mercedes Benz“ vairavo ne jis, o bendrovėje „Nekilnojamojo turto valdymas“ (ji priklauso E. Rachinšteino tėvui) dirbantis Airidas Gyža.

Milijonieriaus sūnus teisme pasakojo, kad tądien su draugais iš Vilniaus atvažiavo į Klaipėdą – A. Gyžos vairuojamą automobilį dar važiuojant į uostamiestį užfiksavo ir nufotografavo stacionaus greičio matuoklis. Vėliau vairuotojui už viršytą greitį buvo skirta administracinę nuobauda.

„Vakare atvažiavome prie naktinio klubo, norėjome į jį pakliūti, bet pamatęs prie durų apsaugininką supratau, kad galime į vidų nepatekti“, – sakė E. Rachinšteinas.

Jis prisiminė, kad anksčiau su klubo apsaugininku buvo įsivėlęs į konfliktą.

„Kai priėjau su mergina prie įėjimo, jis mane pamatęs iš karto pasakė, jog aš tai tikrai neįeisiu, – teisme kalbėjo E. Rachinšteinas. – Tada vėl tarp mūsų įvyko ginčas, jame dalyvavo gal du ar trys apsaugininkai“.

Atsakomybėn patrauktas vyras neslėpė, kad netrukus prie klubo atvažiavo policijos pareigūnų ekipažas, patruliai nusprendė patikrinti jo blaivumą.

„Taip, mes išgėrinėjome, nieko blogo nematau, juk buvo žmogus, kuris automobilį vairavo – man liepė pūsti į alkotesterį, pūčiau, nieko blogo negalvojau“, – savo įvykių versiją dėstė E. Rachinšteinas.

„Nevairavau automobilio, buvo kitas asmuo, kuris naudojosi automobiliu, jis ir vairavo“, – pabrėžė verslininko sūnus, pažymėjęs, kad automobilio raktelius policijos pareigūnams atidavė būtent A. Gyža.

Bylą nagrinėjanti teisėja nutarė apklausti ne tik prie naktinio klubo pažeidimą užfiksavusius policijos pareigūnus, bet ir naktinio klubo darbuotojus. Jiems teks iš Klaipėdos į Vilnių – kadangi E. Rachinšteinas gyvena sostinėje, jo byla buvo perduota Vilniaus teismui.

Nors E. Rachinšteinas šiuo metu galiojančių administracinių nuobaudų neturi, tačiau anksčiau jis už įvairius Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimus yra baustas net keliolika kartų – jo padarytos nuobaudos vos tilpo keturiuose puslapiuose.

Jeigu teisme pasitvirtins E. Rachinšteinui pateikti kaltinimai, jam grės bauda vairuotojams nuo dviejų iki trijų tūkstančių litų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo dvejų iki trejų metų arba administracinis areštas nuo dešimties iki trisdešimties parų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo dvejų iki trejų metų.

Anksčiau žiniasklaida yra skelbusi, kad S. Rachinšteino sūnus buvo įsivėlęs į skandalą, kai sumušė grožio konkurse „Mis Lietuva“ dalyvavusią ir „Mis publika“ titulą pelniusią manekenę Elitą Citovičiūtę. Tiesa, į teisėsaugos pareigūnus ji nepanoro kreiptis.

Tuo metu jo tėvas šiuo metu yra teisiamas dėl sukčiavimo, neseniai pareigūnai pradėjo dar vieną tyrimą dėl galimo Europos Sąjungos (ES) lėšų grobstymo.