Bandydamas pasprukti nuo pareigūnų, vienas jų automobiliu trenkėsi į medį ir susižalojo.

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) informuoja, kad ketvirtadienį ryte Varėnos rinktinės pasieniečiai Varėnos rajone, ant Dūbo ežero kranto, aptiko mikroautobusą „Fiat Ducato“ su priekaba. Jis buvo prikrautas baltarusiškų cigarečių dėžių. Įtarta, kad krovinys ką tik galėjo būti atplukdytas į Lietuvą Dūbu, kurio viduriu čia eina siena su Baltarusija.

Sekti karštais pėdsakais į šią vietovę iškart buvo sutelktos gausios Varėnos rinktinės pasieniečių pajėgos, atkirtusios aplinkinius kelius. Rajoną ėmė tikrinti ir VSAT kinologai su tarnybiniais šunimis.

Žvalgybai iš oro buvo pasitelktas VSAT sraigtasparnis „Eurocopter 135“ su specialia įranga. Pagalbos paprašyta ir Druskininkų policijos.

Netrukus ant Dūbo kranto pasieniečiai rado guminę valtį su varikliu, tuščią automobilį „Audi Allroad“ ir cigarečių dėžių prikrautą mikroautobusą „Volkswagen Multivan“.

Vėliau suskaičiuota, kad šioje vietoje VSAT pareigūnams į rankas pateko 245 dėžės, iš viso 122 500 pakelių, cigarečių „Fest 7“ ir „Minsk 5 Super Slims“. Jų vertė Lietuvoje su mokesčiais yra 931 tūkst. litų.

Persekiojant, įtariama, su šiuo kroviniu susijusius asmenis netrukus VSAT sraigtasparnio pilotai iš oro Druskininkų savivaldybės Mašnyčių kaimo ribose užfiksavo įtartiną automobilį „Renault Clio“. Radijo ryšiu informacija perduota žemėje buvusiems kolegoms.

„Renault Clio“, virš kurio pakibo pasieniečių sraigtasparnis, kelyje Merkinė - Druskininkai persekiojo policijos pareigūnai.

Bėglio greitis siekė apie 180 km/val. Matydamas, kad atsiplėšti nepavyks, „Renault Clio“ vairavęs asmuo netoli Grūto kaimo pabandė nuo pagrindinio kelio nusukti į mišką. Ten jis nesuvaldė mašinos ir trenkėsi į pušį.

Įvykio metu vairuotojas, kaip paaiškėjo vėliau, 32-ejų Druskininkų savivaldybės gyventojas, susižalojo veidą ir patyrė sumušimų. Jis buvo nugabentas į Druskininkų ligoninę, kur medikai nukentėjusiajam susiuvo kirstines žaizdas ir suteikė kitą skubią pagalbą.

Miške netoli Mašnyčių bei Grūto iš oro pilotai dar pastebėjo keliukais sprunkantį „Volkswagen Golf“. Šįsyk apsieita be persekiojimo ir avarijų. Netrukus „Volkswagen Golf“ kelią užblokavo pasieniečių automobiliai. Buvo sulaikytas vairuotojas, 49-erių Druskininkų savivaldybės gyventojas.

Toliau operacija tęsėsi kelyje ir miške prie Druskininkų savivaldybės Randamonių kaimo. Sraigtasparnio pilotų susektus mikroautobusą „Volkswagen Transporter“ ir automobilį „Volkswagen Vento“ VSAT pareigūnams irgi pavyko užblokuoti. Iš jų pasieniečiai ištraukė ir ant žemės suguldė 10 Vilniaus apskrities gyventojų. Daugumos jų amžius – apie 30 metų.

VSAT Varėnos rinktinėje dėl kontrabandos ir neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis pradėtas ikiteisminis tyrimas. Visus sulaikytuosius, kurie įtariami susiję su ant Dūbo kranto sulaikytu cigarečių kroviniu, VSAT pareigūnai uždarė į areštinę.

Joje atsidūrė ir „Renault Clio“ vairuotojas, kurį pasieniečiai atgabeno iš ligoninės tuomet, kai jo sveikatai pavojaus nebuvo.
Sulaikyti baltarusiški rūkalai, 3 mikroautobusai ir 4 lengvieji automobiliai saugomi VSAT Varėnos rinktinės padaliniuose.