Šiaulių policijos atstovė Gailutė Smagriūnienė informavo, kad kad laikinojo nedarbingumo metu pareigūnas su skaudama koja puolė gaudyti vagišiaus, pastaruoju metu apšvarinusio ne vieną automobilį, ir jį sulaikė.

Kol atvažiavo patrulių ekipažas, A. Dakanis sulaikytąjį laikė kojos keliu prirėmęs prie žemės. Stresinė situacija ir adrenalino pliūpsnis sutelkė organizmą vagies sulaikymui taip, kad pareigūnas net kojos skausmo nebejuto.

„Ir tik tada, kai į pagalbą atskubėję patruliai sulaikytajam uždėjo antrankius, pajutau, kad mano sąnarys kiek įmanydamas signalizuoja apie save, - juokaudamas pasakojo A. Dakanis.

Jis prisiminė, kad lapkričio 11-ąją, prieš vidurnaktį, gurkšnodamas arbatos puodelį, pro daugiabučio, kuriame jis gyvena, langą mestelėjo žvilgsnį į tamsą ir nusistebėjo, kad prie visų bėdų dar viena prisidėjo – vyras pamanė, kad jam mirguliuoja akyse, mat pasirodė, jog klestelėjo jo automobilio bagažinės dangtis.

Policijos pareigūno išsiugdytas instinktas viską patikrinti pakėlė Artūrą nuo kėdės ir jis kartu su sūnumi, kurio koja dėl traumos irgi nelabai funkcionali, nes mobilizuota langete, nuėjo prie automobilio. Žvilgtelėjo į jo saloną – tamsa neleido įžiūrėti nieko įtartino. Jokio šešėlio, jokio judesio. Tačiau kažkodėl nesiblokavo signalizacija. Artūras, norėdamas išsiaiškinti to priežastį, pravėrė duris ir tuo metu jį nubloškė iš automobilio salono stryktelėjusi žmogysta, kuri nėrė į tamsą. Vytis nebuvo kam, nes tiek Artūras, tiek jo sūnus teturėjo po vieną sveiką koją. Tačiau Artūras pastebėjo, kad ant salono grindų dar kažkas raitėsi.

Jis suprato, kad, pamatę prie automobilio ateinančius žmones, įsibrovėliai puolė slėptis: vienas prigludo prie galinės keleivių sėdynės ir tamsoje su ja susiliejo, kitas krito ant grindų tarp priekinių ir galinių automobilio sėdynių. Šiam išsiropšti iš tarpo tarp sėdynių ir pasprukti buvo sudėtingiau negu pirmajam. Vyras spardėsi ir raitėsi lyg ungurys, siekdamas išvengti sulaikymo. Tačiau Artūras, pačiupo jį už pakarpos, ištempė iš automobilio ir nebepaleido, kol atskubėjo į įvykio vietą iškviesti kolegos.

25 metų sulaikytasis P. M. buvo uždarytas į areštinę. Tyrimo metu nustatyta, kad vaikinai į automobilį įsibrovė, sulaužę durelių užraktą ir kėsinosi pagrobti akumuliatorių. Sulaikytajam dėl vagystės pareikštas įtarimas. Jis įtariamas ne tik šia vienintele vagyste iš automobilio. Pastaruoju metu Šiauliuose padažnėjo šios rūšies nusikaltimų. Manoma, kad tai – P. M. nusikalstamo veiklos rezultatas. Teismas dviem mėnesiams sankcionavo šio įtariamojo suėmimą.

Artūras Dakanis nuo vagių prieš keletą metų yra išgelbėjęs ir savo kaimyno automobilį. Po tarnybos naktį grįždamas namo jis pastebėjo iš kiemo pajudėjusį savo kaimyno automobilį. Užvestas variklis, netrukus buvo išjungtas ir automobilis iš kiemo riedėjo sava eiga. Tai pareigūnui sukėlė įtarimą – ko čia kaimynas taip tyliai stengiasi išvažiuoti iš kiemo? Artūras akimirksniu užbėgo už namo ir išdygo priešais iš kiemo išriedančią transporto priemonę. Vairuotojas, pamatęs priešais ateinantį uniformuotą ir ginkluotą policininką, šoko iš automobilio ir nėrė į tamsą.

„Vadinasi, ne kaimynas čia buvo, kad manęs išsigando“, - pamanė vagį išbaidęs Artūras.

Jumorą mėgstantis pareigūnas surinko kaimyno telefono numerį ir įkyriai pradėjo įkalbinėti automobilio savininką jį pavėžėti pasilinksminti. Mieguistas kaimynas niekaip negalėjo suvokti, kas vidury nakties užplaukė Artūrui, tačiau, kai, žvilgtelėjęs pro langą, nebematė po langais stovinčio savo automobilio, miegai išsilakstė. A. Dakanis jį nuramino, pakvietęs atbėgti iki gatvės ir pasiimti nuo vagių išgelbėtą savo automobilį.