Pasienio pareigūnai informuoja, kad incidento priežastis - dėl teniso stalo susikivirčijo nelegalai iš Vietnamo ir Gruzijos. Abi puses iškart išskyrė dešimt pasieniečių.

Pirmadienį vakare Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) URC teritorijoje budėję pasieniečiai sulaikytų užsieniečių bendrabučio antrame aukšte išgirdo įtartiną triukšmą. Tuo metu centre keitėsi pamainos, tad pasieniečių buvo daugiau, nei yra įprasta.

Į bendrabutį nuskubėję dešimt VSAT pareigūnų koridoriuje išvydo neįtikėtiną vaizdą – dėl teisės žaisti stalo tenisą tarpusavyje susikibo keturios dešimtys vietnamiečių ir devyni Gruzijos piliečiai.
Vieni konflikto dalyviai į darbą paleido nuo savo lovų nuplėštas lentas, kiti priešininkams aptalžyti čiupo viską, kas pasitaikė po ranka, – puodukus, lėkštes, keptuves. Abi pusės net spėjo apsimėtyti ūkinio muilo gabalais.

Kilusius neramumus pasieniečių dešimtukas sutramdė jėga atskyręs gruzinus nuo vietnamiečių. Užsieniečiai pakluso VSAT pareigūnų nurodymams baigti muštynes ir nesipriešino. Specialiųjų priemonių pasieniečiams naudoti neprireikė.

Kadangi VSAT pareigūnai sureagavo labai greitai, konflikto dalyviai priešininkams dar nebuvo spėję padaryti rimtesnių sužalojimų. Nukentėjo tik vienas 34 metų Gruzijos pilietis – užsieniečiui nubrozdinta ranka. Medikų pagalbos vyras atsisakė.

Po numalšinto konflikto Užsieniečių registracijos centre daugiau neramumų nekilo. Tarnybą šiame padalinyje toliau vykdė įprastinė pasieniečių pamaina.

Šiuo metu centre yra apgyvendinti 147 užsieniečiai: 95 nelegalūs migrantai ir 52 asmenys, Lietuvoje besiprašantys prieglobsčio.
Daugiausiai URC gyvena Vietnamo piliečių – 55. Taip pat čia dienas leidžia 33 afganistaniečiai, 18 gruzinų ir nelegalai bei prieglobsčio prašytojai iš kitų valstybių.