Ketvirtadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Užsieniečių registracijos centre (URC) dirbantys pasieniečiai patikrino sugrįžusį gruziną. Šis 33-ejų vyras yra pateikęs prašymą suteikti jam prieglobstį Lietuvoje. Tokie asmenys apgyvendinami URC ir turi teisę 24 valandoms išvykti iš centro bei laisvai judėti Lietuvos teritorijoje.

Asmens apžiūros metu pasieniečiai aptiko paketą, kurį vyras virvele buvo prisirišęs prie šlaunies. Jame rasta 17 folijos paketėlių su rusvos spalvos milteliais. Įtariama, kad tai gali būti heroinas. Tikslią kvaišalų sudėtį ir kilmę nustatys juos tirsiantys ekspertai, praneša VSAT.

Dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis pradėtas ikiteisminis tyrimas. Po apklausos prieglobsčio prašytoją pasieniečiai uždarė į areštinę. Ignalinos rajono apylinkės teismas penktadienį jį leido suimti trims mėnesiams.

Su kvaišalais įkliuvusiam gruzinui gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Šį užsienietį pasieniečiai balandžio 30 d. sulaikė Švenčionių rajone, kai jis neteisėtai bandė patekti į Lietuvą iš Baltarusijos. Nelegalui teismas už neteisėtą valstybės sienos perėjimą skyrė 3 mėnesių įkalinimo bausmę. Ją atlikęs ir liepos pabaigoje išėjęs į laisvę gruzinas pateikė prašymą suteikti jam prieglobstį Lietuvoje.

Tuomet pagal Lietuvoje galiojančią tvarką, kol nagrinėjimas jo prašymas, užsienietis buvo apgyvendintas URC Pabradėje bei įgavo teisę parai nevaržomai išvykti iš jo teritorijos.