Antradienį trys kaltinamieji pareiškė, kad savo kaltės nepripažįsta, o parodymus sutiko duoti tik po to, kai bus apklausti visi liudininkai ir nukentėjusieji.

Vienas įtariamasis tebesislapsto

Šioje byloje kaltinimai pareikšti 19-ečiui Pauliui Sasnauskui, kuris šiuo metu tardymo izoliatoriaus mokykloje mokosi dvyliktoje klasėje. Taip pat teisiami 23 metų buvęs Aleksandro Stulginskio universiteto trečiakursis Paulius Diliūnas ir 20 metų Kauno statybininkų rengimo centre besimokantis Lukas Buckus.

Dar vienas įtariamasis Martynas Sasnauskas nuo teisėsaugos tebesislapsto. Jo byla išskirta į atskirą.

P. Sasnauskas ir P. Diliūnas šiuo metu suimti, L. Buckui skirta švelnesnė kardomoji priemonė.

Vaikinams pareikšti kaltinimai dėl pasikėsinimo nužudyti du ar daugiau žmonių, dėl nužudymo kankinant ar kitaip žiauriai, dėl nužudymo kitų žmonių gyvybei pavojingu būdu, dėl sunkaus dviejų ar daugiau asmenų sveikatos sutrikdymo kankinant ar kitaip žiauriai, kitų žmonių gyvybei pavojingu būdu, dėl viešosios tvarkos pažeidimo, dėl turto sugadinimo ir dėl viešosios tvarkos pažeidimo.

Savo kaltės nepripažįsta

Antradienį teisme visi trys vaikinai pareiškė, kad savo kaltės nepripažįsta. Taip pat kaltinamieji atsisakė duoti parodymus. Tai žada padaryti po liudininkų ir nukentėjusiųjų apklausos.

Antradienį teismo posėdyje parodymus davė žalą patyrę ir civilinius ieškinius pareiškę daugiabučio, kuriame įvyko nelaimė, gyventojai.

Teismo posėdyje antradienį kone valandą laiko buvo tikrinami ir prie bylos prijungiami įvairūs dokumentai.

Siekdami keršto padegė gyvą

DELFI primena, kad tragiškas gaisras Baltų daugiabutyje buvo sukeltas praėjusių metų kovo 25 d., laikotarpiu nuo 1.00 val. iki 2.30 val.

Kaltinamajame akte teigiama, kad P. Sasnauskas su L. Buckumi bute su dar keliolika jaunuolių šventė gimtadienį. Netrukus kilo konfliktas, kurio metu P. Sasnauskas buvo sužalotas. Po incidento P. Sasnauskas ir L. Buckus pasišalino. Tačiau neilgam.

Bylos duomenimis, vaikinai nuvykę pas draugus sugalvojo keršto planą. Išsikvietę taksi penki vaikinai nuvyko į degalinę ir į 5 litrų talpos tarą įsipylė 2,8 litro benzino. Vėliau tas pats taksi automobilis vaikinus nuvežė į Šilainius.

Pakilę liftu į septintąjį aukštą vaikinai pasibeldė į buto, kuriame vyko vakarėlis, duris. Duris atidarė Mindaugas S. Tarp vaikinų kilo konfliktas, o netrukus kerštautojai vaikiną apipylė benzinu, degiu skysčiu aplaistė buto koridorių ir padegė.

Padegtas Mindaugas S. dar bandė skubėti į vonią, tačiau užduso.

Įsiplieskusi ugnis užkirto kelią jaunuoliams pasišalinti iš buto. Neturėję kitos išeities žmonės buvo priversti gelbėtis kaip išmano – kai kurie net šoko pro 7 aukšto buto langus ir balkoną. Iš didelio aukščio nukritę du jaunuoliai patyrė sunkius sužalojimus. Vienam iš jų nustatytas neįgalumas.

Tokiu būdu padegėjai be tyčinio itin žiauraus nužudymo tyčia sunkiai sutrikdė dviejų žmonių sveikatą, tyčia nesunkiai sutrikdė keturių žmonių sveikatą, pažeidė viešąją tvarką bei visuotinai pavojingu būdu sugadino didelės vertės svetimą turtą, bendrai sugadindami turto už beveik 228 tūkst. Lt. Iš viso byloje pareikšti 28 civiliniai ieškiniai.