2012 spalio 6 d. į Vilniaus policiją kreipėsi 72-jų metų moteris pareiškusi, kad tą pačią dieną apie 20 val. į jos namus Bukčiuose įsibrovė trys asmenys, panaudojo fizinį smurtą ir pagrobė seifą su pinigais, juvelyriniais dirbiniais ir kitais daiktais.

Nusikaltimo metu padaryta 88 800 Lt materialinė žala.

Nusikaltimų nuosavybei tyrimo skyriuje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl plėšimo pagrobiant didelės vertės turtą. Po intensyvių paieškų, spalio 15 d. buvo sulaikyti trys šiuo sunkiu nusikaltimu įtariami asmenys, vilniečiai T. S., gim. 1990 m., R. R. ir D. S. abu gimę 1993 m. Kiek vėliau buvo nustatytas ir sulaikytas dar vienas jų bendrininkas - A.S., gim. 1995 m.

Tyrimo metu paaiškėjo, kad pareiškėja nuo vieno iš sulaikytų asmenų nukenčia jau ne pirmą kartą.

Įtariama, kad 2012 m. birželio mėnesį A. S. nukentėjusiosios namuose svečiuodamasis pas jos anūkę, sulaukęs tinkamo momento, surastu raktu atrakino seifo spyną ir pavogė 9 000 Lt.

Tuo metu į policiją niekas nesikreipė, nes nukentėjusiosios anūkė su draugais, įtarę, kad pinigus galėjo pavogti A. S., įkalbėjo juos grąžinti močiutei.

A. S. neįvertino geraširdiškumo, apie keturis mėnesius negalėjo pamiršti apmaudo dėl ištikusios „nesėkmės“. Apie seife esančias brangenybes jis papasakojo savo draugams. 2012 m. spalio 6-osios vakarą jaunuoliai automobiliu keturiese atvažiavo prie nukentėjusiosios namo ir kurį laiką jį stebėjo. Sutemus nusprendė išlaužti langą ir patekti į rūsį, o po to nusigauti iki išsvajoto seifo.

D. S. laukiant automobilyje ir stebint aplinką, A. S, R. R. ir T. T nuėjo prie namo. Pirmoji plano dalis pavyko, išdaužę langą jie pateko į rūsį, tačiau ten susidūrė su kita kliūtimi – durys į namo vidų buvo užrakintos. Tuomet plėšikai sugalvojo kitą planą - T. S. ir R. R. paskambino į duris ir, nukentėjusiajai jas atidarius, įsibrovė į vidų, moterį pargriovė, smaugė, grasino užmušti jei ji šauksis pagalbos.

A. S., nematant nukentėjusiajai, įbėgo į namą, be vargo surado seifą (metalinę dėžę) ir su visu jo turiniu nunešė į D. S. automobilį.

Prieš išeidamas, R. R. dar iškraustė moters rankinę ir pagrobė joje buvusius 300 Lt. Nuvažiavę į Valakampių paplūdimį nusikaltėliai išlaužė seifo dureles. Išėmę auksines ir sidabrines monetas, juvelyrinius dirbinius ir kitus brangius daiktus, seifą nuskandino.

Padedant ugniagesiams-gelbėtojams jis buvo surastas. Už dalį realizuoto pagrobto turto R. R įsigijo automobilį „Mercedes Benz“, o D.S. – BMW.

Įtariamieji ketino sprukti į užsienį, tačiau nespėjo, nes buvo sulaikyti Nusikaltimų nuosavybei tyrimo skyriaus pareigūnų. Visi įtariamieji buvo suimti.

Vėliau trims iš jų kardomosios priemonės buvo pakeistos namų areštu, o R. R. teismo laukia Lukiškių tardymo izoliatoriuje – kalėjime. Šis ikiteisminis tyrimas baigtas ir liepos 22 d. perduotas Vilniaus miesto apylinkės prokuratūrai. Surašiusi kaltinamąjį aktą, prokuratūra bylą atidavė teisminiam nagrinėjimui.

Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas už plėšimą, kurio metu buvo pagrobtas didelės vertės turtas, numato laisvės atėmimo bausmę nuo dviejų iki dešimties metų.