Pranešama, kad keli nelegalai, siekdami išvengti patikros, bandė priešintis. Vieną jų pasieniečiams teko tramdyti fizine jėga ir elektros šoku.

Penktadienį į Pabradėje esantį URC atvyko VSAT Vilniaus rinktinės Specialiosios paskirties užkardos pareigūnų grupė su tarnybiniais šunimis. Reide taip pat dalyvavo ir URC dirbantys pasieniečiai.

Tokios prevencinės priemonės, siekiant nustatyti, ar sulaikyti užsieniečiai bei prieglobsčio prašytojai neturi draudžiamų daiktų, vykdomos nuolat.

Šįkart trys dešimtys uniformuotų ir specialią ekipuotę dėvinčių pasieniečių krėtė nelegalių migrantų gyvenamąjį sektorių.

Užsieniečiams buvo nurodyta išeiti iš savo kambarių ir sustoti koridoriuose. Toks reikalavimas itin nepatiko vienam Gruzijos piliečiui, atsisakiusiam išeiti iš savo patalpos antrajame aukšte. Po trumpo ginčo nelegalas pamėgino smogti arčiausiai buvusiam pasieniečiui, tačiau greitai buvo sutramdytas jėga ir išvesdintas į koridorių. Vis dar muistytis mėginusį ir necenzūriniais žodžiais besisvaidžiusį gruziną nuramino elektros šokas. Jį VSAT pareigūnai panaudojo vyrą prieš tai įspėję žodžiu.

Šiokių tokių neramumų kilo ir VSAT pareigūnams betikrinant nelegalų kambarius pirmajame pastato aukšte. Čia aštuoni užsieniečiai šūkavo, necenzūriniais žodžiais užgauliojo pasieniečius, tačiau vis tik išėjo į koridorių ir tvarkingai sustojo prie sienos.

Patikrinimo metu VSAT pareigūnai aptiko du mobilaus ryšio telefonus. Vienas jų rastas prapjautame čiužinyje, kitas – ertmėje ties langu, tarp sienos ir radiatoriaus. Pasieniečiai taip pat aptiko mobilaus ryšio telefono pakrovėją, išlenktą šaukštą, kuris, manoma, naudojamas narkotinių medžiagų pakaitinimui. Vienoje pagalvėje rastas į polietileninį maišelį įvyniotas panaudotas švirkštas.

Po patikrinimo visiems užsieniečiams buvo leista grįžti į savo kambarius. Specialiosios paskirties užkardos pasieniečiams išvykus iš URC, tvarka čia toliau užtikrinama įprastu režimu.

VSAT Užsieniečių registracijos centre yra apgyvendinami dviejų kategorijų užsieniečiai: Migracijos departamento sprendimu - prieglobsčio prašytojai ir teismo sprendimu ar nutartimi - sulaikyti užsieniečiai.

URC yra vienintelė įstaiga Lietuvoje, skirta apgyvendinti prieglobsčio prašytojus jų prašymo dėl prieglobsčio nagrinėjimo metu bei laikyti sulaikytus nelegalius imigrantus ilgiau nei 48 val., siekiant išsiųsti juos iš Lietuvos.

Prieglobsčio prašytojams leidžiama naudotis mobiliojo ryšio telefonais ir jie juos gali įsinešti į URC teritoriją. Tačiau sulaikytiems užsieniečiams nelegalams mobilaus ryšio telefonais naudotis yra draudžiama.

URC dirbančių pasieniečių teigimu, įnešdami į centro teritoriją mobilaus ryšio telefonus ir vėliau juos perduodami sulaikytiems užsieniečiams prieglobsčio prašytojai bando neteisėtai užsidirbti.

Šiuo metu URC iš viso gyvena 129 užsieniečiai, iš kurių daugiausiai – 45 – yra Gruzijos piliečiai.