Paskutinę praėjusių metų dieną prieš pat vidurnaktį į Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Varėnos rinktinę pagalbos kreipėsi Šalčininkų rajono policijos komisariato pareigūnai. Jie paprašė pasieniečių kinologų padėti aiškinantis vagystės iš Šalčininkų rajono Dailidžių kaimo pagrindinės mokyklos aplinkybes, praneša VSAT.

Į įvykio vietą iškart nuvyko sieną su Baltarusija saugančios VSAT Varėnos rinktinės Tribonių užkardos kinologas su dvejų metų vokiečių avigane Aska. Likus keliolikai minučių iki Naujųjų metų jie apžiūrėjo teritoriją prie mokyklos pastato, iš kurio buvo įvykdyta vagystė.

Prie vieno išdaužto lango Askai buvo duota komanda ieškoti pėdsakų. Aviganė juos nesunkiai aptiko ir savo šeimininką ėmė vesti įtariamųjų pasišalinimo kryptimi. Kaip tik tuo metu laikrodžiai ėmė mušti vidurnaktį, tačiau apie tą akimirką atėjusius 2013-uosius Askos šeimininkui galvoti nebuvo kada. Kaime sproginėjant šventiniams fejerverkams keturkojė kinologą užtikrintai vedė pėdsakais per visą mokyklos teritoriją, vėliau – per stadioną.

Taip ji atsekė iki vieno iš kaime esančių ūkinių pastatų. Čia šuo savo elgesiu parodė, kad jame gali būti ieškomi daiktai. Išties ūkiniame pastate pareigūnai aptikto iš mokyklos pavogtus daiktus.

Tuo vokiečių aviganės darbas buvo baigtas ir ji su kinologu grįžo saugoti sienos su Baltarusija.

Šalčininkų rajono policijos komisariate dėl šios vagystės atliekamas ikiteisminis tyrimas. Šiuo metu įtariamasis yra nustatytas ir sulaikytas.