Už bejėgiškos būklės žmogaus nužudymą kankinant ar kitaip itin žiauriai valstybės kaltintojas Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Aurelijus Navickas teisiamajam siūlė skirti dvejais metais griežtesnę – 18 metų laisvės atėmimo bausmę.

Didelį rezonansą sukėlusi nusikaltimų žmogaus gyvybei baudžiamoji byla, perduota teismui Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorų, buvo nagrinėjama ne tik Panevėžyje, bet ir Utenoje, nes į posėdžius teko sukviesti ir apklausti kelias dešimtis liudytojų – nužudytojo ir teisiamojo šeimų narių, kursiokų ir dėstytojų.

„Dramatiškos istorijos žiaurios baigties sulaukta, kaip buvo nustatyta tiriant šį nusikaltimą, dėl jų ilgalaikių asmeninių nesutarimų ir pykčio. Viename kambaryje gyvenusių dviejų jaunų vaikinų charakterių nesutapimai ir buitiniai nesutarimai iššaukė netikėto smurto išpuolį su dramatiška atomazga, kurios nesitikėdama administracija nerado galimybių patenkinti nukentėjusiojo ir jo tėvų prašymą – perkelti vieną vaikinų į kitą kambarį. Ši dviejų jaunuolių drama, atėmusi vienam gyvybę, kitam laisvę, turėtų priminti, kad vertėtų atidžiau ir jautriau reaguoti į jaunų žmonių santykių ir bendravimo problemas“,- teigė valstybinį kaltinimą palaikęs Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Aurelijus Navickas.

Pernai vasario 17 d. Utenos kolegijoje antrus metus kaimo turizmą ir viešbučių administravimą studijavęs iš Rokiškio rajono kilęs dvidešimtmetis jaunuolis naktį buvo netikėtai užpultas kartu su juo viename kambaryje gyvenusio metais vyresnio G. Džikijos. Lovoje miegojęs vaikinas buvo badomas peiliu, mušamas ir smaugiamas – patirti daugybiniai kūno sužalojimai sukėlė dideles kančias ir tapo mirties priežastimi.

Ikiteisminį tyrimą atliko Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, tyrimą organizavo, kontroliavo ir jam vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai.

Už bejėgiškos būklės žmogaus nužudymą kankinant ar kitaip itin žiauriai įstatymas numato laisvės atėmimo bausmę iki dvidešimties metų, arba iki gyvo galvos.