Pernai Lietuvoje pavogta 3620 transporto priemonių (iš jų 1521 automobiliai). Per 9 šių metų mėnesius pagrobta 2613 transporto priemonių (iš jų 1101 automobilis). Automobilių vagysčių bumas buvo 2003 metais, paskui jų skaičius po truputį mažėja. Vagiamiausių automobilių markių dešimtukas: „VW“, „Audi“, BMW, „Mercedes Benz“, „Toyota“, „Ford“, „Honda“, „Opel“, „Renault“ ir „Peugeot“.

Pasak Lietuvos kriminalinės policijos biuro skyriaus viršininko Dainiaus Zaso, praėjo laikai, kai vagys grobdavo beveik vien tik vokiškas mašinas.

Policijos duomenimis, pagrindiniai vagysčių tikslai: pasivažinėjimas ar kito nusikaltimo padarymas (tokiais atvejais dažniausiai vagiami pigūs automobiliai), pardavimas (grobiami 4-10 metų automobiliai, suklastojami jų numeriai ir dokumentai, paskui šios mašinos gabenamos į Rusiją, Baltarusiją, Kazachstaną, Kirgiziją), dalims (tam vagiami populiariausių šalyje markių mašinos), draudimo bendrovių apgavystės (kasko draudimu apdraustos naujos ar apynaujės mašinos išvežamos į užsienį, o paskui pranešama apie tariamą vagystę).

Tipiško automobilių vagies portretas: 20-30 metų, jau teisti už analogiškus nusikaltimus, gerai techniškai apsirūpinę, veikia su palyda. Įsilaužti į automobilį ir jį užvesti profesionalai sugeba per kelias minutes, nepaisant įmantrių apsaugos priemonių.

„ERGO Lietuva“ departamento vadovas Audrius Pilčicas sakė, jog mažėjant bendram automobilių vagysčių skaičiui daugėja apdraustų, brangesnių mašinų pagrobimų.

Vienas brangiausių šioje draudimo bendrovėje apdraustų automobilių buvo pavogtas pernai Šilutėje. Įtariama, kad vagys dujomis užmigdė namuose buvusius žmones, pagrobė „Toyota Land Cruiser“ raktus ir išvažiavo 154 tūkst. litų vertės visureigiu.

O pats brangiausias automobilis, už kurį bendrovei teko išmokėti kompensaciją, buvo pavogtas 2006 metais Vilniuje iš požeminės aikštelės. „Audi Q7“ vertė – 176 tūkst. litų.