Dar rugpjūtį iš Lenkijos pasienio tarnybos Štabo Užsieniečių departamento buvo gautas pranešimas, kad spalio 1 d. Lenkijos pasieniečiai organizuos jungtinį skrydį į Afganistaną, kurio metu bus leidžiamasi ir Gruzijoje. VSAT Užsieniečių registracijos centras (URC) pasinaudojo proga tokio skrydžio metu iš Lietuvos išsiųsti ir 4 centre gyvenančius nelegalus iš Gruzijos, kurie neteisėtai pateko į Lietuvą ir buvo sulaikyti pasieniečių.

Juos 6 VSAT pareigūnai spalio 1 d. iš URC Pabradėje nuvežė į Lenkiją, Budzisko pasienio kontrolės punktą. Iš čia grupė su Lenkijos pasieniečiais nuvyko į Krokuvos oro uostą, kur jau laukė skrydžiui paruoštas Lenkijos karinių oro pajėgų lėktuvas CASA-295M. Juo į Tbilisį išskrido URC pareigūnai su iš Lietuvos išsiunčiamais gruzinais bei 13 Lenkijos pasienio tarnybos pareigūnų, lydėjusių iš šalies išsiunčiamus 5 Gruzijos ir 10 Afganistano piliečių.

Lėktuvui nusileidus Tbilisio oro uoste, visi Gruzijos piliečiai buvo perduoti šios šalies institucijų atstovams.

Tuomet orlaivis nuskrido į Afganistaną, Mazar-e-Sharif oro uostą (nuotraukoje). Čia Lenkijos pasieniečiai atitinkamoms institucijoms perdavė išsiųstus Afganistano piliečius.

Į Varšuvą abiejų šalių pasieniečiai Lenkijos karinių oro pajėgų lėktuvu parskrido spalio 4 d.

Panašus jungtinis skrydis, kuriame dalyvavo VSAT Užsieniečių registracijos centro ir Lenkijos pasienio tarnybos pareigūnai, vyko birželio 24 – 28 d. Tuomet iš Lietuvos per Lenkiją buvo išsiųsti 3 Gruzijos piliečiai, nelegalūs migrantai.

Visos išlaidos, susijusios su dalyvavimu tokiuose jungtiniuose skrydžiuose, yra apmokamos iš Europos grąžinimo fondo.