Liepos 24 d. 1.10 val. Panevėžyje, daugiabutyje Liepų al., kilo gaisras. Buvo padegtos vieno buto durys. Butą nuomojančio vyro namuose nebuvo. Aprūko bendro naudojimo koridoriaus sienos, lubos, durys. 3.36 val. Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato budėtojams vėl pranešta apie gaisrą tame pačiame bute. Šįkart gaisro židinys buvo bute. Sudegė bute buvęs turtas. Buto savininkė patirtą žalą įvertino 20 tūkst. litų, nuomininkas – 3 tūkst. litų. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl turto sunaikinimo ar sugadinimo.

Jau liepos 25 dieną NNTS pareigūnai sulaikė įtariamąjį – 20-metį to paties namo gyventoją. Panevėžio miesto apylinkės teismas įtariamajam skyrė kardomąją priemonę – suėmimą 2 mėnesiams, vėliau kardomąją priemonę pratęsė iki lapkričio 1 dienos.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad 20-metis padegėjas liepos 5 dieną padegė kioską centrinėje miesto turgavietėje Ukmergės gatvėje. Apdegė stogas, aprūko sienos. Gegužės 1 d. 17 val. gaisrą UAB „Baltgiris“ gaterinėje sukėlė tas pats 20-metis K. Š. Bendrovei padarytas 69 tūkst. Lt nuostolis. Nerimstantis piromanas gegužės pabaigoje dar supleškino tos pačios bendrovės sandėliuką, o gegužės 29-osios vidurdienį padegė Panevėžyje, Kranto gatvėje, stovėjusį automobilį „Land Rover Discovery“. Žala – 6 500 Lt.

Jaunuolis nesibodėjo ir vagystėmis. Birželio 25 d. 12 val. įėjo į kavinę „Krantolis“, įsliūkino į pagalbines patalpas ir pavogė dvi rankines. Pasiėmęs tik pinigus ir mobiliuosius telefonus, rankines išmetė į krūmus.

Naktį iš liepos 22 į 23 dieną pro praviras balkono duris įsibrovęs į Respublikinės Panevėžio ligoninės Neurochirurgijos skyriaus palatą nuo spintelės pagrobė miegančio ligonio telefoną ir kroviklį. Beje, prieš padegdamas butą Liepų al., K. Š. jį apvogė.

Anksčiau septynis kartus teistam (padegimas, plėšimas, vagystės) panevėžiečiui pareikšti įtarimai ne tik dėl turto sunaikinimo, bet ir dėl vagysčių.

Jaunuolis negalėjo paaiškinti jokių padegimų motyvų.