Rugsėjo pradžioje Ispanijoje buvo sulaikytas Kauno pareigūnų ieškomas E. G., gim. 1985 m. Minėto asmens paieška Lietuvoje buvo paskelbta 2009 m. gegužės mėnesį. Jis kaltinamas dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo iš chuliganiškų paskatų. 2008 m. rugsėjo mėnesį jis kartu su bendrininkais Kaune, kelyje Kaunas–Giraitė, važiuodami automobiliu, tyčia sukėlė eismo įvykį, t. y. priverstinai sustabdę ta pačia kryptimi važiavusį automobilį ir nukreipę šaunamąjį ginklą į vairuotoją, sudavė šiam daugybę smūgių beisbolo lazda ir kirviu, tuo nukentėjusiajam padarydami sunkius, pavojingus gyvybei sužalojimus, praneša Kauno apskrities policija.

Kauno policijos pareigūnai, pradėję asmens paiešką, gavo žinių, kad įtariamasis E. G. pasislėpė užsienyje, todėl jo atžvilgiu buvo išduotas Europos arešto orderis. Ispanijoje šiam Lietuvos piliečiui buvo pateikti kaltinimai dėl organizuoto nusikalstamumo, t. y. narkotinių medžiagų gabenimo, neteisėto ginklų laikymo ir dokumentų klastojimo. Šioje šalyje atlikus reikalingus procesinius veiksmus, ieškomasis buvo grąžintas į Lietuvą ir perduotas teisėsaugos pareigūnams.

Ispanijos pareigūnai informavo, kad 2012 m. rugsėjo mėnesio viduryje sulaikė Kauno policijos nuo 2000 m. ieškomą E. K., gim. 1970 m., kuris kaltinamas tų pačių metų balandžio mėnesį viename iš V. Krėvės pr. butų įvykdęs žmogžudystę. Šis asmuo po nusikaltimo taip pat išvyko į Ispaniją ir pasislėpė pas ten gyvenančius artimus giminaičius. Šio asmens paiešką apsunkino tai, kad ieškomasis šioje šalyje prisistatinėdavo savo brolio, kuris gyvena Ispanijoje, duomenimis. Minėtą asmenį pavyko sulaikyti tik perdavus šią informaciją Ispanijos teisėsaugos pareigūnams. Šiuo metu ruošiami dokumentai dėl E. K. perdavimo Lietuvos teisėsaugos pareigūnams.

Rugsėjį Kauno apskrities policijos APS pareigūnai sulaikė Kauno miesto gyventoją M. R., gim. 1988 m., kuris ieškomas Austrijos teisėsaugos pareigūnų dėl ten įvykdytų automobilių grobimų ir vagysčių iš parduotuvių. Šiuo metu sprendžiama dėl minėto piliečio perdavimo Austrijos teisėsaugos pareigūnams.