Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorai, vykdydami tarptautinį teisinį bendradarbiavimą, iš Vokietijos kolegų perėmė dar vieną tyrimą, kuriame T. A. kaltinimas sunkaus nusikaltimo – plėšimo padarymu. Baudžiamoji byla, kurioje surinkti įrodymai ir duomenys dėl pagrobto didelės vertės svetimo turo, taip pat perduota nagrinėti teismui.

Perdavus šią bylą teismui, Panevėžio apygardos prokuratūrą pasiekė Vokietijos kolegų nauji teisinės pagalbos prašymai perimti ikiteisminius tyrimus dar dėl kelių sunkių nusikalstamų veikų, kurių padarymu įtariamas T. A. Šiuos ikiteisminius tyrimus dabar atlieka Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Autotransporto priemonių grobimų tyrimų skyriaus pareigūnai.

Pigesnių automobilių įsigijimu pagal skelbimus interneto svetainėse susigundę pirkėjai, tarp kurių yra pačių įvairiausių profesijų, vadinamojo vidutiniojo gyventojų sluoksnio atstovai – vairuotojai, meistrai, gaisrininkai, laborantai, pasieniečiai, inspektoriai, buhalteriai, bibliotekininkai, inžinieriai ar net neįgalūs asmenys, sumokėję penketą ir daugiau tūkstančių litų, išsvajotų transporto priemonių nesulaukė ir prarado santaupas – avansu pervestus pinigus. Dabar su teisiamu sukčiautoju nukentėjusieji iš įvairų šalies miestų susitinka Panevėžyje.

Valstybinį kaltinimą nagrinėjant bylą teisme palaikantis Panevėžio apygardos prokuratūros Panevėžio apylinkės prokuroras Paulius Jasiukaitis teigia, kad tokio mąsto byla ir joje atskleistas nusikalstamų veikų modelis – viena pirmųjų šalyje pasiekusi teismą. Teisiamasis kaltinamas apgavęs 83 nukentėjusiuosius ir sukčiavimo būdu užvaldęs jų pinigus, t. y kaltinamas padaręs 124 nusikalstamas veikas. Kiekvienas nuo sukčiaus nukentėjęs asmuo neteko nuo 300 iki šešių tūkstančių litų.

Bylos duomenimis, panevėžietis T. A., naudodamasis kitų asmenų internetinės bankininkystės duomenimis, kuriuos jis nusipirkdavo, prisistatydavo išgalvotais vardais ir siūlydavo internetiniuose skelbimų portaluose pirkti įvairius automobilius pigiau nei rinkos kaina, prašydavo pervesti įvairias pinigų sumas.

Tariamas prekeivis už automobilių rezervavimą ir atgabenimą iš užsienio valstybių pinigus prašydavo pervesti į jo neteisėtai įgytas kitų asmenų sąskaitas, juos gavęs pasisavindavo. Apgaviku patikėjusiems ir jam pervedusiems pinigus asmenims vėliau su T. A. nepavykdavo susisiekti.

Nukentėjusieji, supratę apgaulę, kreipdavosi į teisėsaugos institucijas prašydami surasti sukčiautoją.

2011 metų vasario 14 dieną po sudėtingo ir atkaklaus tyrimo pareigūnams pavyko nustatyti įtariamąjį – T. A. buvo sulaikytas Panevėžyje, nors ir tą kartą nepraleido progos prisistatyti išgalvota pavarde.

Už didelės vertės svetimo turto pagrobimą baudžiama laisvės atėmimu iki dešimties metų.