I. Staškevičiui iškeltą bylą trečiadienį atvertė Vilniaus miesto 1 apylinkės teismas.

Kelių policijos valdybos pareigūnų surašytame administracinio teisės pažeidimo protokole nurodyta, kad birželio 8-ąją I. Staškevičiaus vairuojamas automobilis „Toyota Land Cruiser“ Vilniuje, Konstitucijos pr., pramogų centro „Forum Palace“ automobilių stovėjimo aikštelėje atsitrenkė į vienai vilnietei priklausantį aikštelėje stovėjusį automobilį „Volkswagen Passat“.

Pasak policijos, automobilio galinį bamperį kliudęs „Toyota Land Cruiser“ iš eismo įvykio pasišalino.

I. Staškevičius neigia jam mestus policijos kaltinimus – esą jeigu jo vairuojamas automobilis ir galėjo prisiliesti prie kitos transporto priemonės, tačiau jai jokių apgadinimų negalėjo padaryti. Be to, jis pažymėjo, kad bendrovei „NDX“ priklausantis automobilis buvo apdraustas.

Verslininkui atstovaujantis advokatas Gintaras Balčiūnas teismui nurodė, kad abu automobilius apžiūrėjęs teismo ekspertas nustatė, jog „VW Passat“ galinio bamperio kairė pusė negalėjo būti apgadinta dėl tiesioginio kontakto su „Toyoyta Land Cruiser“.

Be to, advokatas teismo paprašė papildomai apklausti vieną bendrovės „NDX“ transporto vadybininką, kuris taip pat naudojasi tuo pačiu bendrovės automobiliu. „Ant automobilio nurodytus pažeidimus jis yra padaręs anksčiau“, – advokatas pažymėjo, kad jeigu I. Staškevičiaus vairuojamo automobilio kontaktas ir buvo su kita transporto priemone, tai jokių požymių negalėjo likti.

Verslininko atstovas taip pat pabrėžė, kad eismo įvykio metu I. Staškevičius buvo plaukimo treniruotėje – tai užfiksuota vaizdo įrašuose.

Administracinio teisės pažeidimo bylą nagrinėjantis teisėjas Mindaugas Striaukas verslininko bylos trečiadienį nusprendė nenagrinėti iš esmės, nes apie tai policija nebuvo pranešusi nukentėjusiąja pripažintai apgadinto automobilio vairuotojai. Be to, teismas nusprendė papildomai apklausti I. Staškevičiaus advokatų iniciatyva iškviestus liudytojus. Šiame posėdyje bus apklaustas ir atsakomybėn patrauktas verslininkas.

Prie bylos teismas taip pat prijungė I. Staškevičių charakterizuojančią medžiagą – charakteristiką iš darbovietės, Lietuvos kūno kultūros akademijos raštą apie jo indėlį prisidedant prie akademijos veiklos (verslininkas studentams doktorantams teikia paramą ir yra įsteigęs stipendiją).

Apie I. Staškevičių teigiamai atsiliepė ir viešosios įstaigos „Vilniaus maratonas“ atstovai – verslininkas prisideda prie bėgimo organizavimo.

Jeigu teismas nustatytų, kad administracinėn atsakomybėn patrauktas I. Staškevičius padarė administracinius teisės pažeidimus, jam grėstų bauda nuo 3 iki 4 tūkst. litų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo 3 iki 5 metų.