Antradienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) URC dirbantys pasieniečiai bei jiems talkinę VSAT Vilniaus rinktinės Specialiosios paskirties užkardos pareigūnai atliko centre gyvenančių nelegalių migrantų gyvenamųjų patalpų patikrinimą.

Reide iš viso dalyvavo 19 pasieniečių, iš jų – du kinologai su tarnybiniais šunimis, praneša VSAT.

Apžiūros metu nelegalų kambariuose po grindų lentomis esančiose ertmėse bei už atluptų tapetų aptiktos kelios slėptuvės. Jose rasta 10 mobilaus ryšio telefonų, 3 jų krovikliai, dvi SIM kortelės. Taip pat aptikti septyni švirkštai, kurių dalis yra panaudoti – jų viduje matosi, įtariama, narkotinių medžiagų likučiai.

Atliekant pačių užsieniečių patikrą trys nelegalai – du gruzinai bei egiptietis – nevykdė teisėtų pasieniečių reikalavimų ir nesileido tikrinami. VSAT pareigūnams šiuos nelegalus teko iškratyti panaudojant fizinę jėgą.

URC yra vienintelė įstaiga Lietuvoje, skirta apgyvendinti prieglobsčio prašytojus jų prašymo dėl prieglobsčio nagrinėjimo metu bei laikyti sulaikytus nelegalius imigrantus ilgiau nei 48 val., siekiant išsiųsti juos iš Lietuvos.

URC dirbantys pasieniečiai atlieka tyrimus dėl užsieniečių asmens tapatybės, atvykimo į Lietuvą aplinkybių, tvarko jų apskaitą ir vykdo užsieniečių grąžinimą bei išsiuntimą iš Lietuvos.

Prieglobsčio prašytojams leidžiama naudotis mobiliojo ryšio telefonais ir jie juos gali įsinešti į URC teritoriją. Tačiau nelegalams mobilaus ryšio telefonais naudotis čia yra draudžiama. URC dirbančių pasieniečių teigimu, pasitaiko atvejų, kai įnešdami į centro teritoriją mobilaus ryšio telefonus ir vėliau juos perduodami sulaikytiems užsieniečiams prieglobsčio prašytojai bando neteisėtai užsidirbti.

Iš viso šiuo metu URC gyvena 150 užsieniečių. Iš jų 50 yra nelegalai, kiti – prieglobsčio prašytojai. Pagal pilietybes tarp visų apgyvendintųjų centre daugiausiai yra gruzinų – 36.