Vilniaus miesto 1 apylinkės teismo teisėja Irma Randakevičienė pirmadienį paskelbė, kad vilniečius Jolantą ir Steponą Gedminus pripažįsta kaltais dėl pelnymosi iš prostitucijos. Jauną merginą seksualinėms paslaugoms pardavinėjusiai J. Gedminienei buvo skirta 20 MGL dydžio bauda, bet ji buvo sumažinta iki 16 MGL (2 080 Lt), nes moteris dvi paras praleido areštinėje.

Dėl areštinėje praleistų dviejų parų nuo 24 iki 20 MGL (2 600 Lt) sumažėjo bauda ir S. Gedminui. Šias baudas nuteistieji turės sumokėti per mėnesį, jeigu nuosprendžio neskųs aukštesnės instancijos teismui.

„O ar į bausmę yra įskaitytas straipsnis spaudoje, nes čia mane prieš posėdį fotografavo ir dabar apie tai rašys“ – teisėjos paklaustas, ar suprato nuosprendį ir skirtą bausmę, klausimu atsakė S. Gedminas.

Teisėjos I. Randakevičienės klausimas, atrodo, nenustebino – ji nuteistajam išaiškino, kad teismo posėdžius visoje Europoje gali stebėti visi visuomenės nariai ir žiniasklaidos atstovai, o teisėjai tikrai į posėdžius nesikviečia žurnalistų ir jų neprašo aprašyti vieną ar kitą procesą. „Tada aišku“, – kiek nustebęs buvo S. Gedminas.

Sutuoktinių baudžiamąją bylą išnagrinėjęs teismas nustatė, kad jie nuo 2002-ųjų rugpjūčio iki 2004-ųjų pabaigos dviejuose nuomojamuose butuose Vilniuje (Čiobiškio ir Musninkų g.) pelnėsi iš prostitucijos.

Nustatyta, kad prostitutę Jolantą globoję sutuoktiniai iš merginos pasiimdavo 50 Lt, jeigu šiai klientas sumokėdavo 100 Lt. Tuo tarpu jiems atitekdavo 90 Lt, jeigu mergina gaudavo 150 Lt atlygį už suteiktas seksualines paslaugas.

Pasak teismo, veiklai vadovavo J. Gedminienė, kuri kaltę pripažino jau ikiteisminio tyrimo metu. Tiesa, jos sutuoktinis tyrimo metu kratęsis įtarimų, teisme poziciją pakeitė ir pripažino, kad gyveno iš pinigų, kuriuos J. Gedminienė gaudavo iš prostitutės.

Vilniaus teisme sutuoktiniams išnagrinėta byla – ne vienintelė, kiti teismai nagrinėja dar dvi bylas. „Tuos įvykius mes jau užmiršome, tai taip seniai buvo“, – išeidama iš teismo sakė J. Gedminienė.

Tuo tarpu jos vyras neslėpė, kad visas jų šešėlinis verslas į viešumą išlindo po vieno policijos reido, kai patikrinę duomenis kompiuteryje pareigūnai aptiko visą informaciją apie prostitučių veiklą.