Gaujos „branduolį“ sudarė du Kauno miesto gyventojai – anksčiau du kartus teistas 21 metų G. K. ir tris kartus teistas jo bendraamžis R. V.

Pasak Kauno policijos, įtariamieji anksčiau teisti už turtinio pobūdžio nusikaltimus –taip pat dėl automobilių vagysčių, bet teismų skirtos laisvės atėmimo bausmės jiems buvo atidėtos.

G. K. buvo sulaikytas sausio 26-ąją, iškart po įvykdytos automobilio vagystės. Jis kartu su bendrininku pavogė automobilį „VW Passat“ (2001 m. laidos), stovėjusį Kaune, Šilainių mikrorajone. Iškart po vagystės, pavogtas automobilis buvo nuvežtas į Kauno rajoną ir paslėptas sodų bendrijoje, tačiau buvo surastas pareigūnų.

Buvo nustatyta, kad tą pačią naktį G. K. dar pasikėsino pavogti automobilį „Audi A6“, stovėjusį viename iš daugiabučių namų kiemų, esančių Kaune, Romainių mikrorajone.

Kauno miesto apylinkės teismas G. K. leido suimti dviem mėnesiams.

Tuo tarpu R. V. buvo sulaikytas vasario 6-ąją Karmėlavos oro uoste, jį teismas leido suimti dviem mėnesiams.

Sulaikius šį gaujos narį, paaiškėjo, kad 2011-ųjų lapkričio mėnesį, siekdamas išvengti sulaikymo, R. V., vairuodamas Kauno mieste pavogtą automobilį „Audi A6“ bėgo nuo jį persekiojančių policijos pareigūnų, tačiau nesuvaldęs automobilio nuvažiavo nuo kelio važiuojamosios dalies ir atsitrenkė į kelio ženklą. Tuo metu vyrui pavyko pasprukti, jis slapstėsi.

Pasak policijos, ilgalaikio tyrimo metu Kauno pareigūnai su kolegomis iš Prienų policijos nustatė ir sulaikė nusikalstamai grupuotei priklausantį Kauno miesto gyventoją D. B., kuris Prienų rajone pagrobė 9 metų senumo automobilį „VW Paesat“.

Vykdant ikiteisminius tyrimus dėl minėtų asmenų nusikalstamos veiklos, toliau nustatinėjami galimi bendrininkai, vogtų automobilių realizacijos vietos ir su tuo susiję asmenys.