S. Kibilda nubaustas už tai, kad vairavo neblaivus, nepateikė vairuotojo ir transporto priemonės registracijos pažymėjimo bei privalomojo civilinės atsakomybės draudimo poliso.

Dabar jau iš darbo policijoje atleisto pareigūno administracinio teisės pažeidimo bylą išnagrinėjusi teisėja Aiva Survilienė taip pat nusprendė S. Kibildos draugui Adolfui Vrubliauskui iškelti bylą dėl melagingų parodymų davimo teisme.

Tiesa, teismo nutarimas kol kas dar neįsiteisėjo – jį S. Kibilda dar galės apskųsti apeliacine tvarka Vilniaus apygardos teismui. Ar tokia teise pasinaudos, neaišku – nubaustasis teismo nutarimo po posėdžio nekomentavo.

Bylos duomenimis, S. Kibilda prie vairo buvo užkluptas birželio 11-ąją, kai apie 14.30 val. sostinės Fabijoniškių mikrorajono gyventojai iškvietė policijos pareigūnus. Žmonės buvo šokiruoti, kai 33 metų S. Kibilda didžiuliu greičiu važinėjo po Fabijoniškių mikrorajoną ir esą manevringai vairavo šalia vaikų žaidimų aikštelės.

„Tada buvo nepraėjęs nė mėnuo, kai mūsų mikrorajone, S. Nėries gatvėje, įvyko tragiška avarija, kurioje žuvo naujagimis ir vienas vyriškis, o dar daug žmonių buvo sužeista, neslėpsiu, pamačius tą automobilį man tikrai pasidarė baisu, labai jautriai į tai reagavau, mes visi privalome vairuoti saugiai ir atsakingai“, – teisme buvo sakiusi mažametį vaiką auginanti motina, neslėpusi, kad ją pribloškė kraupi Ramūno Balkūno sukelta avarija.

Jos liudijimas teisme atskleidė, kad net po tragiškos R. Balkūno sukeltos avarijos policijos pareigūnai nė neskubėjo reaguoti į gyventojų telefono skambučius apie kelyje siautėjančius neblaivius vairuotojus.

„Iš pradžių apie pavojingai vairuojantį vyrą policijai pranešė vienas vyriškis, jis vėliau jiems telefonu nurodė vietą, kur vairuotojas išvažiavo, bet kai vos ne per pusvalandį policijos automobilis taip ir nepasirodė, tada jau aš telefonu surinkau pagalbos numerį“, – teisme sakė moteris.

Gedvydžių gatvėje gyvenanti jauna moteris pasakojo, kad birželio 11-osios popietę buvo su vaiku žaidimų aikštelėje. „Apie 14.30 val. į aikštelę prie bendrovės „Garsų pasaulis“ dideliu greičiu įlėkė automobilis „Renault Laguna“, jis apsisuko „saulute“ ir sustojo, – teisme kalbėjo liudytoja. – Mašina vos nekliudė kitų aikštelėje stovėjusių automobilių, iš jos sklido garsi muzika, o vairuotojas labai keistai elgėsi – mosikavo rankomis, lyg bandė pritarti muzikai... Paskui sėdėdamas jis ėmė daužyti galvą į vairą – kilo įtarimas, kad vairuotojas yra apsvaigęs, nes taip žmonės nesielgia“.

Moteris sakė, kad vaikų žaidimų aikštelėje buvo dar viena šeima – sukrėstas tokio neatsakingo vairuotojo elgesio vaikų tėvas paskambino bendruoju pagalbos telefonu.

„Po kiek laiko automobilis išvažiavo iš aikštelės, pasuko į S. Nėries gatvę ir nuvažiavo link prekybos centro „Big“, todėl tas vyriškis vėl skambino pagalbos telefonu ir sakė, kur važiuoja automobilio vairuotojas, – kalbėjo liudytoja. – Mes tada jau susiruošėme eiti į namus, kai automobilis dideliu greičiu vėl sugrįžo į tą pačią automobilių stovėjimo aikštelę. Greitis buvo labai didelis, net cypė stabdžiai – vairuotojas važiavo labai neatsargiai“.

Kai pagaliau į automobilių stovėjimo aikštelę atvažiavo policijos patruliai, jiems su automobilyje aptiktu vyriškiu net nepavyko susikalbėti. Kai 16.10 val. pareigūnai policijos komisariate S. Kibildą patikrino alkotesteriu, jis užfiksavo net 3,41 prom. girtumą.

Administracinėn atsakomybėn patrauktas S. Kibilda teisme bandė įrodyti, kad automobilį „Renault Laguna“ vairavo jo bičiulis A. Vrubliauskas. Jis teisme prisipažino, jog sėdėjo prie vairo. Tačiau teismo tokia versija neįtikino – Fabijoniškių gyventojai nurodė matę prie vairo būtent S. Kibildą.

Teismas buvusio pareigūno pasakojimą įvertino kaip gynybinę – esą jis siekia išvengti atsakomybės už padarytą pažeidimą. „Netikėti trijų liudytojų parodymais teismas neturi pagrindo“, - paskelbė teisėja A. Survilienė.