Penktadienį keturi Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus rinktinės pareigūnai bei muitininkas nuosavu automobiliu vyko į tarnybą Kenos užkardoje. Važiuodami pro vieną Vilniaus pakraštyje esančią degalinę jie pastebėjo automobilius „Renault Espace“ ir „Volkswagen Passat“. Iš pastarojo į „Renault“ keli asmenys krovė dėžes.

Netrukus „Volkswagen Passat“ nuvažiavo, o šalia „Renault Espace“ buvę du asmenys užrakino automobilį ir pasuko degalinės link.

Pasieniečiai privažiavo prie „Renault Espace“. Vienas uniformuotas VSAT pareigūnas pasivijo degalinės link ėjusius vyrus ir prisistatęs pareikalavo dokumentų, praneša VSAT.

Abu vyrai suglumo išvydę netikėtai atsiradusį pasienietį, tačiau pakluso jo reikalavimams: vienas VSAT pareigūnui padavė asmens bei mašinos dokumentus, kitas teisinosi dokumentų neturįs. Paaiškėjo, kad „Renault Espace“ vairavo 37 metų Vilniaus gyventojas. Iš jo pasieniečiai atėmė automobilio raktelius.

Netrukus VSAT pareigūnai sužinojo, kad vienatūryje prikrauta cigarečių dėžių. Jos buvo aptrauktos maskuojamąja medžiaga. Pasieniečiai į pagalbą iškvietė pastiprinimą – VSAT Vilniaus rinktinės Specialiosios paskirties būrio pareigūnus.

Tuo metu vienas sulaikytųjų, dokumentų neturėjęs vyras, bandė pasprukti. Kitą sulaikytąjį saugoti liko muitinininkas, o pasieniečiai nusivijo bėglį. Po neilgų gaudynių VSAT pareigūnai jį pasivijo, pargriovė ant žemės ir užlaužę rankas atvesdino prie automobilio. Vėliau išsiaiškinta, kad tai taip pat yra 37 metų vilnietis.

Netrukus į degalinę atvyko specialiojo pasieniečių būrio ekipažas. Abu sulaikytuosius ir jų automobilį su kroviniu VSAT pareigūnai pristatė į Kenos užkardą. Čia buvo suskaičiuoti „Renault Espace“ sukrauti kontrabandiniai rūkalai – iš viso 20 dėžių cigarečių „Winston“. Visi 10 tūkst. pakelių buvo pažymėti baltarusiškomis banderolėmis.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis VSAT Vilniaus rinktinės pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Po apklausos „Renault Espace“ vairuotoją pasieniečiai uždarė į areštinę. Kartu buvęs vilnietis paleistas. Automobilis ir cigaretės saugomi VSAT Vilniaus rinktinėje.

Foto: VSAT