Teisėja Aiva Survilienė paskelbė, kad patenkina Vilniaus pataisos inspekcijos teikimą ir M. Matukui panaikina lygtinį paleidimą – nuteistasis siunčiamas į pataisos namus atlikti 1 metų 1mėnesio ir 8 dienų neatliktos bausmės.

Pasak teismo, M. Matukas sistemingai pažeidinėjo lygtinio paleidimo sąlygas, nebuvo namuose nuo 22 iki 6 val., be to, neatvykdavo registruotis į pataisos inspekciją, todėl nėra pagrindo teigti, kad jis gali būti taisomas neizoliuotas nuo visuomėnės.

M. Matukui 2009-ųjų balandį teismas buvo paskelbęs nuosprendį dėl vagystės. Nustatyta, kad jis viename bute apvogė merginą, su kuria susipažino naktiniame klube. Iš nukentėjusiosios buvo pagrobtas 2 tūkst. Lt vertės auksinis laikrodis, grandinėlė, apyrankė, mobilusis telefonas ir kt. Merginai buvo padaryta 4,5 tūkst. Lt žala.

M. Matukas išgarsėjo prieš savaitę, kai jo vairuojamą „Mercedes Benz“ Vilniaus kelių policijos patruliai vaikėsi net tris dienas. Persekiotojams į pagalbą buvo pasiųstos nemažos pajėgos, apdaužęs automobilį M. Matukas spruko pėsčiomis ir pasislėpė apleistoje statybvietėje. Tačiau patruliai jį surado ir surakino antrankiais.

2003-iųjų laidos „Mercedes Benz E270 CDI“ pastarosiomis dienomis pirmą kartą buvo gaudomas naktį iš rugs4jo 30-osios į spalio 1-ąją. Tąsyk prie sporto, pramogų ir verslo centro „Forum Palace“ patruliai ketino patikrinti „Mercedes“ vairuotoją, tačiau šis, priėjus pareigūnei, numynė akceleratorių ir spruko. Automobilis kliudė policininkę. Laimei, mergina nukentėjo nesmarkiai.

Sekmadienį tas pats „Mercedes“ vėl buvo pastebėtas. Vairuotojas nepakluso reikalavimui sustoti. Tąkart jam pavyko pabėgti nuo persekiotojų.

Bet pirmadienį patrulių ekipažas šį automobilį vėl pastebėjo Karoliniškėse, L. Asanavičiūtės gatvėje. Vairuotojas vėl nepakluso ir nesustojo. Didžiuliu greičiu jis nulėkė Pilaitės link. Paskui pasuko į miško šunkelį. Net ir šiame labai kauburiuotame, neasfaltuotame keliuke jis lėkė didžiuliu greičiu, daužydamas automobilio dugną ir barstydamas detales.

Jam pavyko atsiplėšti nuo persekiotojų, tačiau, pasak pareigūnų, jiems labai pagelbėjo žmonės, nurodę, kur nuvažiavo bėglys. Be to, smėlėtame miško keliuke liko ryškūs padangų pėdsakai. Kai iš apgadinto „Mercedes“ ant kelio ėmė lietis skysčiai, sekti tapo dar lengviau.

Bėgliui pavyko išvažiuoti iš miško ir pasiekti A. Kavoliuko gatvės pakraštį. Tačiau asfaltu pasinaudoti jau, matyt, nebegalėjo dėl mašinos sugadinimų. Vairuotojas metė automobilį ir spruko pėsčiomis, nepamiršęs užrakinti mašinos.

Atskubėję patruliai prakaitu permirkusį įtartiną jauną vyrą aptiko netoliese esančioje apleistoje statybvietėje. Šis buvo spėjęs nusivilkti marškinėlius ir susikišti juos į striukės kišenę. Sulaikytas jis teigė nieko nevairavęs ir pėsčias ėjęs iš Pilaitės. Netoli jo sulaikymo vietos policininkai rado išmestą „Mercedes“ raktą.

Nuo šių metų kovo M. Matukas kiekvieną mėnesį po porą kartų įkliūdavo policijai už tai, kad vairavo neblaivus ir neturėdamas vairuotojo pažymėjimo.