Kovo pradžioje Salomėjos Nėries vidurinę mokyklą apiplėšę 16 metų R.V., T.V., M.G. ir 14 metų paauglė I.V. buvo išaiškinti po pusantros savaitės.

Visiems vaikinams pareikšti įtarimai dėl plėšimo įsibraunant į patalpas, sunkaus sveikatos sutrikdymo ir dokumentų pagrobimo. Mergina įtariama tik dėl plėšimo.

Vienas įtariamųjų yra tos pačios S.Nėries mokyklos, kiti - Aušros gimnazijos ir Kauno suaugusiųjų mokymo centro moksleiviai.

Įtariama, kad minėti paaugliai kovo pradžioje užpuolė Aukštaičių gatvėje esančios mokyklos sargą 63 metų P.D., jį žiauriai sumušė ir surišo lipniomis juostomis bei laidais, po to iš raštinės seifo pavogė 400 litų, įvairius dokumentus, iš informatikos kabineto išnešė kompiuterio procesorius, spausdintuvą, skaitytuvą ir monitorių, kurių vertė - apie 15 tūkst. litų.

Pasak pareigūnų, sargas duris atidarė, kai naktį atėjusi paauglė jo paprašė įsileisti vidun, nes esą ją apiplėšė ir reikia iškviesti policiją. Sargui atidarius duris, įsiveržė paaugliai bei puolė spardyti ir daužyti P.D. Jam buvo sulaužytas skruostikaulis, išmušti priekiniai dantys, sumuštos kitos kūno vietos.

Gaujos pavogti daiktai buvo rasti negyvenamame netoli mokyklos esančiame bute, kuriame įtariami nepilnamečiai susitikdavo ir leisdavo laisvalaikį.

Už minėtus nusikaltimus jiems gresia laisvės atėmimas iki 7 metų.

Pareigūnų teigimu, įtariami moksleiviai yra iš normalių šeimų, vienam iš įtariamųjų dar prieš pat nusikaltimą tėvai buvo nupirkę kompiuterį.