Dėl nežmoniško elgesio konvojavimo iš Vilniaus Lukiškių kalėjimo-tardymo izoliatoriaus į Klaipėdos apygardos teismą ir atgal R. Daktarienė ketvirtadienį įteikė skundus Vidaus reikalų ministerijai, Kalėjimų departamentui, Seimo kontrolieriui ir Seimo Žmogaus teisių komitetui.

Skundus R. Daktarienė įteikė po susitikimo su savo sutuoktiniu Lukiškių kalėjime-tardymo izoliatoriuje.

Moteris teigia, kad pirmadienį apie 4 val. ryto jos vyras iš Lukiškių buvo išvežtas į Klaipėdą, kuriame tą patį rytą buvo pradėta nagrinėti vadinamoji „daktarų“ baudžiamoji byla. Visos kelionės metu, pasak R. Daktarienės, jos sutuoktiniui buvo surakintos rankos, kurias jis turėjo laikyti už nugaros.

Tokias pačias konvojavimo sąlygas Hena esą patyrė ir vežamas atgal iš Klaipėdos į Vilnių. „Ką jis padarys, pabėgs? Juk jį saugojo penki ginkluoti „Aro“ pareigūnai“, – nežmonišku elgesiu su jos sutuoktiniu skundėsi moteris.

Pasak jos, pirmadienį H. Daktaras visą dieną negavo valgyti – tik vakare jam buvo nupirktas kebabas ir atsigerti.

„Policijos generalinis komisaras Saulius Skvernelis skundėsi, kad tuoj policija nebeturės už ką važiuoti į iškvietimus, o H. Daktarą tokia didelė delegacija lydėjo į Klaipėdą, o paskui – atgal į Vilnių, –sakė R. Daktarienė. – Ar čia ne valstybės pinigų švaistymas? Mes nieko nenorime, tegul jį iškelia iš Lukiškių kad ir į Šiaulių tardymo izoliatorių, juk dar visus metus vyks teismo posėdžiai, negi į kiekvieną jis bus vežamas iš Vilniaus ir taip kankinamas“.

R. Daktarienė tikisi, kad į jos skundus bus reaguota ir už konvojavimą atsakingi pareigūnai padarys išvadas.

DELFI primena, kad H. Daktaro bylą Klaipėdos apygardos teisme nurodė nagrinėti Lietuvos apeliacinis teismas, nes Vilniaus apygardos teisme nebeliko teisėjų, kurie nebūtų atlikę kokių nors procesinių veiksmų „daktarų“ byloje.

H. Daktaras ir 15 jo bendrų kaltinami itin sunkiais nusikaltimais, įvykdytais 1993 – 2000 metais – tai yra nusikalstamo susivienijimo organizavimas, 6 nužudymai, neteisėtas laisvės atėmimas, plėšimai, turto prievartavimai, neteisėtas disponavimas ginklais. Iš viso teisme bus nagrinėjama apie 20 epizodų.