Pirmadienį Lietuvos apeliacinis teismas (LApT) išnagrinėjo Ramutės ir Jadvygos Daktarienių skundus dėl vasario 25-ąją priimtos Klaipėdos apygardos teismo nutarties, kuria H.Daktaro, J.Daktarienės, R.Daktarienės turtui pratęstas laikino nuosavybės teisės apribojimo terminas.

Minėtosios teisės apribotos 2009-ųjų vasario 26-ąją. Vėliau terminas pratęstas iki 2011-ųjų vasario 26 dienos.

Uostamiesčio teismas konstatavo, kad H.Daktaras galimai nusikalstamu būdu įgytą turtą užregistravo savo artimųjų, tarp jų - ir J.Daktarienės bei R.Daktarienės, vardu. Kadangi H.Daktaras kaltinamas nusikalstamu būdu gavęs neteisėtų pajamų, kurios turėtų būti konfiskuojamos, jeigu jo kaltė bus įrodyta, teismas nutarė, kad nuosavybę laikinai apriboti reikia galimam turto konfiskavimui užtikrinti.

Nutartimi nepatenkintos R.ir J.Daktarienės ją apskundė. Pasak moterų, jos nėra įtariamosios Klaipėdos apygardos teismo nagrinėjamoje baudžiamojoje byloje.

Be to, pasak Daktarienių, visa laikinai areštuota nuosavybė įgyta teisėtai ir tai parodo duomenys byloje. Moterys taip pat tvirtina, kad areštas kelia nepatogumų, nes būtina išlaikyti vaikus.

R.Daktarienės teigimu, uostamiesčio teismas nutartyje nepagrįstai pratęsė jos turto areštą, nes jis visas pirktas už legalias pajamas.

Pasak R.Daktarienės, baudžiamojoje byloje taip pat pateiktos notarinės sutartys, patvirtinančios areštuotų žemės sklypų pirkimo kainas. Byloje yra kiti duomenys, kad gyvenamasis namas, esantis Sodų gatvėje, Užliedžių kaime, Kauno rajone, įgytas 1989 metais, jį padovanojo R.Daktarienės brolis Jonas Ablonskis.

Sutuoktinės teigimu, tai jos giminės turtas, o 1995 metais ji su H.Daktaru sudarė santuokinio gyvenimo metu įgyto turto dalybų sutartį, pagal kurią šis namas atiteko jai.

Sprendimą LApT turėtų priimti balandžio 1-ąją.

Klaipėdos apygardos teismui bylą LApT dėl Vilniaus apygardos teismo užimtumo perdavė vasario pabaigoje.

H.Daktaras ir kiti jo gaujos nariai kaltinami žiauriais nužudymais, ginklų ir sprogmenų laikymu, turto prievartavimu bei kitais nusikaltimais.

Nuo teisėsaugos Bulgarijoje slapstęsis H.Daktaras 2009 metų rudenį parvežtas į Lietuvą. Nuo tada jis laikomas suimtas.

Viena garsiausių Lietuvos nusikalstamų grupuočių Kauno "daktarai" susikūrė 1978 metais.