Teisėjas Peteris Rookas sakė siekęs įkalinti D.Grantą iki gyvos galvos, tai yra, kad jis niekada nebūtų paleistas į laisvę, bei pabrėžė, jog jo nusikaltimai tokie sunkūs, kad netelpa į jokius įprastus teismo procesų rėmus.

"Jūsų įžeidimas su niekuo nepalyginamas", - pabrėžė R.Rookas Vulvidžo karališkajame teisme, išklausęs D.Granto aukų ir jų artimųjų pareiškimus.

Užpuolikas prieš įsilauždamas į senyvo amžiaus žmonių namus paprastai sugadindavo telefono linijas ir atjungdavo elektrą. Jis taip pat išsukdavo elektros lemputes ir užtraukdavo užuolaidas.

Įsibrovėlis, kuris dažniausiai dėvėdavo kaukę, pažadindavo žmones, šviesdamas žibintuvėliu jiems į veidus. Aukos - daugiausia moterys, aklos kurčios ar neįgalios, sergančios Alzheimerio liga ar parkinsonizmu.

Teisėjas pareiškė, kad D.Grantas tebėra "labai pavojingas žmogus, galintis padaryti siaubingų nusikaltimų", ir kad 53-ejų metų nusikaltėlio 27 metus negalima bus atleisti nuo bausmės lygtinai.

Pasak policijos, tokių "baisių ir sukrečiančių" nusikaltimų Skotland Jardas lig šiol nebuvo tyręs.

Buvęs taksistas D.Grantas buvo suimtas 2009 metais po daugelio metų persekiojimo. Policija atsiprašinėjo, kad nepavyko jo sučiupti anksčiau ir dėl policijos klaidų.

Neapklausoma policijos skundų komisija penktadienį nurodė, kad vangus reagavimas į įsilaužimus ir nusikaltėlio supainiojimas - tirti kito asmens DNR mėginiai - sukliudė suimti D.Grantą anksčiau.