Pasak Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovo, lengvąjį automobilį "Audi 100" VSAT Pagėgių rinktinės Pagėgių užkardos pasieniečiai patikrinimui stabdė ties tos pačios savivaldybės Anužių kaimu.

Tačiau automobilio vairuotojas, kaip dažnai pasitaiko pasienyje su Rusija pasieniečiams stabdant cigarečių kontrabandininkus, nepakluso VSAT pareigūno reikalavimui sustoti, padidino greitį ir nušvilpė kaimo keliu.

Tarnybiniu visureigiu "Mitsubishi L 200" pasieniečiai dideliu greičiu lėkusį bėglį persekiojo apie 7 kilometrus, iki Kentrių kaimo toje pačioje Pagėgių savivaldybėje. Automobilio vairuotojas, supratęs, kad nuo VSAT pareigūnų visureigio nepaspruks ir neišvengs sulaikymo, staiga pasuko automobilį ir ėmė važiuoti per Kentrių kaimo prieigose esančius vietinių ūkininkų laukus. Aplamdęs kelis sklypus juosiančias tvoras bei išdarkęs pasėlius, automobilis sustojo įklimpęs bulvių lauke.

Atskubėjusiems pasieniečiams pavyko nutverti besprunkantį automobiliu važiavusį jaunuolį, vairuotojui pavyko pasprukti. "Audi 100" bagažinėje ir salone pasieniečiai rado 10 tūkstančių pakelių cigarečių "Bayron" su rusiškomis banderolėmis.

Sulaikytajam 18-mečiui įteiktas šaukimas po dviejų savaičių atvykti į Šilutės rajono apylinkės teismą bylos dėl neteisėto akcizu apmokestinamų prekių gabenimo nagrinėjimui.

Panašų kiekį tokių pačių "Bayron" rūkalų ketvirtadienį aptiko ir Pagėgių rinktinės operatyvininkai su Pagėgių užkardos pasieniečiais.

Pareigūnai tikrino vietovę ties Pagėgių savivaldybės Šakininkų kaimu. Prie pat Nemuno esančiuose krūmynuose pareigūnai aptiko sukrautus pusaštunto tūkstančio pakelių cigarečių. Įtariama, kad rūkalai į Lietuvą buvo atplukdyti valtimi, tačiau pasieniečiai sukliudė jas gabenti į Lietuvos gilumą.

Visi ketvirtadienį rastieji rūkalai - 17,5 tūkst. pakelių cigarečių - ir automobilis saugomi Pagėgių rinktinėje. Rinktinės operatyvininkai ieško cigaretes gabenusių asmenų.

Turimais duomenimis, Rusijoje už maždaug 50 lietuviškų centų pirktą ir per Nemuną pergabentą cigarečių pakelį kontrabandininkai Lietuvoje stengiasi parduoti už maždaug 1,6 lito.

Aukštesnės klasės, tokių, kaip ketvirtadienį sulaikytosios "Bayron", cigarečių su filtru pakelis Kaliningrado srityje kainuoja apie 80 lietuviškų centų, o pergabentas į Lietuvą vietiniuose prekybos taškuose brangsta iki maždaug 2 litų. Tuo tarpu oficialiai rūkalais prekiaujančiose parduotuvėse ir prekybos centruose toks analogiškos klasės cigarečių pakelis kainuoja apie 3 litus.