Už nužudymą sunkinančiomis aplinkybėmis valstybinį kaltinimą palaikęs Panevėžio apygardos prokuratūros Labai sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo skyriaus prokuroras Aurelijus Navickas siūlė skirti trejais metais griežtesnę – 18 metų laisvės atėmimo bausmę.

Kartu su G. P. buvusiai jo nepilnametei draugei taip pat teko atsakyti baudžiamąja tvarka, nes 17-metė, kaip buvo nustatyta tyrimo metu, taip pat dalyvavo neteisėtai atimant laisvę panaudojus smurtą ir sukeliant pavojų žmogaus gyvybei ir sveikatai – jai paskirta 8 mėnesių ir 20 dienų laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymas atidėtas 1 metams ir 6 mėnesiams.

Nepilnametei taip pat paskirta auklėjamojo poveikio priemonė – 60 valandų nemokamų darbų ir elgesio apribojimas 10 mėnesių, ji įpareigota būti namuose nuo 22 val. iki 7 val., dalyvauti valstybinių ir nevalstybinių įstaigų ir organizacijų rengiamuose socialinio ugdymo ir reabilitacijos programose.

Didelį krašto visuomenės susidomėjimą sukėlęs Panevėžio priemiestyje, Piniavos gyvenvietėje, įvykdytas nusikaltimas, susijęs su neteisėtu laisvės atėmimu, smurtu ir dėl sveikatos problemų negalėjusio pasipriešinti žmogaus kankinimu, pasibaigęs bejėgės aukos nužudymu, buvo įvykdytas pernai pavasarį. Kovo 21 d. 19 val. vieno namų bute 28 metų G. P. su dviem nepilnamečiais bendrininkais buvo uždaręs ir iki kovo 23 d. ryto prievarta laikė sveikatos problemų turėjusį kaimyną, mušė jį ir spardė kojomis, tyčiojosi ir kankino pasipriešinti negalėjusį bejėgiškos būklės žmogų.

Kovo 23 d. rytą iki 11 val. G. P. dar mušė ir spardė savo įkaitą, po to surišo rankas ir kojas, užmovė ant galvos vieno prekybos centro polietileninį maišelį, aprišo kaklą virve ir paliko vieną bejėgį žmogų kankinamai mirčiai užrakintame bute.

Įstatymas tam, kas, panaudojęs smurtą ar sukeldamas pavojų nukentėjusio asmens gyvybei ar sveikatai, neteisėtai atėmė laisvę kitam žmogui ilgiau nei 48 valandas, numato laisvės atėmimo bausmę iki 4 metų. Už bejėgiškos būklės žmogaus nužudymą kankinant ar kitaip itin žiauriai įstatymas numato laisvės atėmimą nuo 8 iki 20 metų arba iki gyvos galvos.