Ikiteisminį tyrimą organizuojantis ir kontroliuojantis Panevėžio miesto apylinkės prokuratūros prokuroras Paulius Jasiukaitis teigia, kad sukčiavimu įtariamas asmuo, pasinaudojęs automobilių pardavimo priedanga, galėjo padaryti daugiau kaip 100 nusikalstamų veikų. Jau nustatyta, kad tokiu būdu buvo apgauti 34 žmonės iš įvairių šalies rajonų, laukiama, kad atsilieptų daugiau nukentėjusiųjų. Antradienį pradėti du nauji ikiteisminiai tyrimai, kiti 14 – sujungti į vieną.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, pernai ir užpernai nuo T. A. galėjo nukentėti daugybė žmonių visoje šalyje, nes pasisavinęs svetimą elektroninę mokėjimo priemonę – kortelę „Maestro Music“ ir identifikavimo duomenis – PIN kodą, jis internetiniame puslapyje www.autoplius.lt patalpindavo skelbimus apie parduodamus įvairius automobilius ir laukdavo patiklių klientų pervedamų avansų. Apsišaukėlis automobilių pardavėjas, panorėjusiems įsigyti transporto priemonę pirkėjams, dažniausiai nurodydavo pervesti įvairias pinigų sumas – po 750, 500 ar 350 litų kaip avansą už parduodamą automobilį, tačiau pažadėtos prekės nesulaukdavusiems klientams pinigų nesugražindavo. Vienas apgautų pirkėjų buvo pervedęs šioje sukčiautojo sumanytoje aferoje bene didžiausią – 10 tūkstančių litų avansą.

T. A. taip pat yra ieškomas Vokietijos teisėsaugos, pernai kovo 5 d. jam yra išduotas Europos arešto orderis.

Ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo atlieka Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato autotransporto priemonių grobimo tyrimo skyriaus pareigūnai.

Įstatymas tam, kas apgaule savo ar kitų naudai įgijo svetimą turtą, numato laisvės atėmimo bausmę iki 3 metų, už didelės vertės turto pasisavinimą – iki 8 metų.