Sulaikyti du asmenys, įtariami narkotinių medžiagų kontrabanda – vilnietis V. P. ir Rusijos pilietis A. K. Pastarasis įtariamas organizavęs kontrabandos gabenimą, praneša MKT.

Tikrindami pašto siuntą iš Kinijos, Lietuvos muitinės pareigūnai nustatė, kad pakete slypi kilogramas baltos spalvos miltelių, įtariama, narkotinių medžiagų.

Nuvykus pas Vilniaus miesto gyventoją V. P., kuriam buvo adresuota ši siunta, jo bute, kratos metu buvo aptiktas dar kilogramas identiškos medžiagos.

Tęsiant tyrimą, tą pačią dieną, vos po valandos, Smėlynės pasienio poste buvo sulaikytas Rusijos pilietis A. K. Muitinės pareigūnai įtarė, kad į Latviją važiavusio ruso automobilyje „Mazda“ gali būti paslėpta narkotikų siunta.

Detalios automobilio apžiūros metu muitinės kriminalistai ant atsarginio rato, pritvirtinto po „Mazdos“ dugnu, rado du polietileninius paketus, kuriuose buvo 2 kg miltelių, kaip manoma, to paties „spice“. Muitinės pareigūnų žiniomis, A. K. aktyviai dalyvauja įvairiuose internetiniuose forumuose, prisistatydamas „laimės pardavėju“ ir siūlydamas įsigyti „vonios druskos“.

Ir Rusijos pilietis, ir Vilniaus gyventojas buvo sulaikyti dviem paroms, sprendžiamas klausimas dėl jų suėmimo. Sulaikytų narkotikų vertė Lietuvos juodojoje rinkoje – apie 300 tūkst. litų.

Rusijoje, į kurią A. K., kaip manoma, gabeno narkotikus, sintetiniai kanabinoidai kainuoja dar brangiau, pvz., internetiniuose forumuose 1 gramą tokios „vonios druskos“ siūloma įsigyti maždaug už 150 litų.

100 gramų tokių narkotikų Lietuvos juodojoje rinkoje kainuoja apie 7500 litų. Sintetiniai kanabinoidai pasižymi stipriu psichoaktyviu poveikiu. Vartojant iš šių narkotinių medžiagų gaminamus mišinius ar „vonios druskas“ galimas kraujo išsiliejimas į smegenis, ilgalaikiai atminties, kvėpavimo, širdies, kepenų ir inkstų veiklos sutrikimai.