„Plintanti narkomanija – vienas iš neigiamai vertinamų socialinių deviacinių reiškinių, kurių padariniai juntami visuomenėje ir valstybėje. Lietuvoje kasmet užregistruojama vis daugiau narkomanija sergančių žmonių, ypač nepilnamečių. Narkotikus platinantys asmenys, griauna žmonių gyvenimus, žaloja sveikatą, žlugdo emocinį, psichologinį potencialą“, – kalbėjo ikiteisminį tyrimą organizavęs bei kontroliavęs rajono apylinkės prokuratūros prokuroras Rytis Ivanauskas.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, praėjusių metų kovą Kauno miesto autobusų stotyje L. D. už 20 litų įsigijo 0,5 g baltos spalvos miltelių, kurių sudėtyje buvo apie 0,3 g amfetamino ir metamfetamino. Šias medžiagas jaunuolis tarpmiestiniu autobusu nusigabeno į gyvenamąją vietą.

Tą patį vakarą šias psichotropines medžiagas L. D. vartojo kartu su dviem nepilnamečiais, įkvėpdami jas per nosį.

Baudžiamasis kodeksas už narkotinių ar psichotropinių medžiagų platinimą nepilnamečiams numato laisvės atėmimo bausmę nuo 3 iki 12 metų, o už lenkimą jas vartoti – nuo 3 iki 10 metų, tuo tarpu už neteisėtą disponavimą psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti – baudą arba areštą, arba laisvės atėmimo bausmę iki 2 metų.