Didelį rezonansą sukėlusią baudžiamąją bylą nagrinėjanti teisėja Jūratė Damanskienė buvo priversta atidėti bylos nagrinėjimą iš esmės – kaltinamiesiems teismas nurodė atvykti į kitus posėdžius, nes kitaip bus svarstomas kardomųjų priemonių pakeitimo klausimas.

Valstybinį kaltinimą palaikančiai Vilniaus apygardos prokuratūrai pagarsinus kaltinamąjį aktą teismas ketina bylą nagrinėti epizodais, todėl kaltinamieji galės važiuoti ne į visus posėdžius – jeigu nusikalstama veika, su kuria kaltinamieji bus nesusiję, jiems nebus privaloma dalyvauti teisme.

Tačiau tai turėtų nutikti tik kitąmet – kitas posėdis numatytas tik vasario 12-ąją.

Prokurorai kaltinimus yra pareiškę 14 fizinių ir 5 juridiniams asmenims.

Prieš teismą dėl galimai padarytų nusikalstamų veikų turės aiškintis Gaudenta Sakalauskienė, Leonardas Karnila, Saulius Raščiauskas, Vytautas Petkevičius, Juozas Baltmiškis, Valdas Dzikevičius, Stanislovas Narkevičius, Kęstutis Biekša, Algimantas Visockis, Julius Urbanavičius, Rolandas Žilinskas, Pranas Vytautas Pulauskas, Danė Gudelienė ir Mindaugas Kirlys.

Be to, baudžiamojon atsakomybėn taip pat yra patrauktos bendrovės „Elektros pasaulis“, „Altitudė“, „Vilungė“, „Baltic Faber“ ir „Dializės centras“.

Trakų nusikalstamo pasaulio atstovo S. Narkevičiaus pavardė minima viename nusikalstamos veikos epizode, kai iš vieno Trakų verslininko buvo reikalaujama 100 tūkst. Lt sumažinti Artūro Paulausko vadovaujamos Naujosios sąjungos Trakų skyriaus patalpų remonto kainą. Anksčiau teistam Narkušai inkriminuojamas turto prievartavimas.

Nusikalstamą veiką pareigūnams pavyko užfiksuoti, nes tuomečio Trakų savivaldybės administracijos direktoriaus patalpose buvo įrengta pasiklausymo aparatūra. Įtariama, kad dar 2007-ųjų lapkritį L. Karnilos kabinete su statybų bendrovės direktoriumi kalbėjosi ir tuometinis meras V. Petkevičius bei kriminalinio pasaulio šulas S. Narkevičius.

Pokalbio metu Narkuša esą verslininką raginęs paklusti tuomečio mero prašymams sumažinti atliktų darbų kainą – esą visi jie gyvena mažame miestelyje, todėl geriau nesipykti.

Naujosios sąjungos būstinę Trakuose remontavusios bendrovės vadovas su reikalavimais sumažinti darbų kainą 100 tūkst. Lt nesutiko.

Baudžiamojon atsakomybėn patraukti Trakų politikai ir S. Narkevičius savo kaltę neigia. Daugiau kaip dvejus metus politikus stebėję ir jų pokalbius įrašinėję STT pareigūnai įtaria, kad buvęs administracijos vadovas L. Karnila paėmė 10 tūkst. Lt kyšį iš tarpininkės už tai, jog Trakų savivaldybė sutiktų parduoti Kudrionių kaime esančią poilsio bazę už 2,5 mln. litų.

Šie pastatai seniai buvo parduodami, tačiau esą niekaip nepavykdavo rasti pirkėjo. Pastatus nusprendusios įsigyti bendrovės atstovams per tarpininkus buvo pasakyta, kad reikia sumokėti 200 tūkst. litų kyšį, kad nebūtų padidinta šios poilsio bazės pardavimo kaina.

Kaip jau buvo skelbta, iš vieno verslininko, kuris yra L. Karnilos šeimos draugas, jis taip pat buvo įtariamas paėmęs 4 tūkst. eurų. Šios bendrovės vadovas siekė, kad ji laimėtų konkursą gatvių bei šaligatvių valymo mašinų pirkimams.

L. Karnila iš kito verslininko taip pat įtariamas paėmęs 10 tūkst. Lt už tai, kad Dializės centrui būtų išnuomota katilinė. Tiesa, iš jos valdininkas reikalavo 10 kartų didesnės sumos.

Be to, L. Karnila savivaldybėje Dializės centro vadovui yra perdavęs Naujosios sąjungos ir Liberalų ir centro sąjungos sąskaitas, į kurias buvo pervesta 30 tūkst. Lt.

Prokurorų įtarimuose nurodyta, kad liberalcentristai gavo 10 tūkst. Lt, socialliberalai – dvigubai didesnę sumą. Būtent šiame epizode minima buvusio Trakų rajono mero V. Petkevičiaus bei buvusio jo pavaduotojo S. Raščiausko pavardės.