Antradienį VSAT Vilniaus rinktinės Nelegalios migracijos prevencijos ir kontrolės skyriaus pareigūnai, padedami Specialiosios paskirties būrio pasieniečių, sostinės A. Dariaus ir S. Girėno gatvėje esančiame tabore sulaikė 34-erių Rusijos pilietį. Jį VSAT pareigūnai įtaria neteisėtu Lietuvos valstybės sienos perėjimu. Pasieniečiai turėjo informacijos, kad padaręs šį nusikaltimą vyras apsigyveno tabore.

Dar prieš sulaikymą čia suradę šį užsienietį VSAT pareigūnai pastebėjo, kad jo drabužiai yra kruvini. Šioje vietoje prisirinko daug tabore gyvenančių asmenų, kurie pradėjo triukšmauti, ginti sulaikomąjį, o vėliau norėjo jį ir vaduoti.

Sulaikomas nelegalas pasipriešino pasieniečiams, bandė bėgti, todėl prieš jį teko panaudoti elektrošoko įtaisą ir surakinti antrankiais.

Šurmuliuojant tuo nepatenkintiems taboro gyventojams Rusijos pilietis buvo įsodintas į VSAT automobilį. Pasieniečiai pastebėjo, kad jo drabužiai buvo kruvini nuo kelių žaizdų. Pats sulaikytasis paaiškino, kad jį dar prieš atvykstant į taborą pasieniečiams konflikto metu sužalojo ten gyvenantys čigonai.

Sulaikytąjį VSAT pareigūnai nugabeno į Santariškių klinikas, kur jam buvo susiūtos pjautinės žaizdos.

Suteikus pagalbą pasieniečiai sulaikytąjį uždarė į areštinę. VSAT Vilniaus rinktinėje dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Šis asmuo yra labai gerai žinomas ir sukėlęs nemažai rūpesčių VSAT pareigūnams, jis nekart Lietuvoje yra teistas.

Pirmą kartą į VSAT Užsieniečių registracijos centrą (URC) Pabradėje jis buvo atgabentas 2003 m., kai atliko laisvės atėmimo bausmę. Tais pačiais metais pasiprašęs prieglobsčio jis buvo perkeltas į Ruklos priėmimo centrą.

2006 m. jis vėl buvo apgyvendintas URC, kai atliko dar vieną laisvės atėmimo bausmę. Tais pat metais pasinaudodamas prieglobsčio prašytojo teise laisvai išeiti iš URC, jis čia negrįžo, bet 2007 m. pabaigoje buvo sulaikytas ir jau trečią kartą apgyvendintas URC.

Ir vėl pasinaudojęs teise išeiti jis 2008 m. sausį pabėgo iš centro. 2009 m. balandį šis vyras buvo sulaikytas Vilniaus tabore, po to vėl apgyvendintas URC. Šių metų gegužę jis buvo išsiųstas iš Lietuvos.

Gyvendamas URC jis daug kartų pažeidė čia galiojančia tvarką. Jo byloje mirgėte mirga įrašai „laiku negrįžo į URC“, „neblaivus grįžo į URC“, „grįžo vėliau nei leistina“, „kurstė nesantaiką“, „sulaužė duris“, „įžeidinėjo pareigūnus“ ir t. t.