Šiaulių rinktinės Imuniteto poskyrio pasieniečiai, kovojantys prieš korupciją ir piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi Šiaulių rinktinėje, sulaikė du Joniškio užkardos pareigūnus, kurie įtariami kyšio reikalavimu ir paėmimu, praneša VSAT.

Rugsėjo 10 d. Joniškio užkardos veikimo teritorijoje, kelyje Ryga – Šiauliai, ties Plikiškių gyvenviete, patruliuodami du šio padalinio pareigūnai sustabdė lengvuoju automobiliu iš Latvijos į Lietuvą vykusį vyriškį su netvarkingais asmens tapatybės dokumentais. Vyriškis pareigūnams davė 10 eurų ir 30 litų kyšį, jam leista toliau tęsti kelionę.

Imuniteto poskyrio pareigūnai, turėdami informacijos apie galimą piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi, atliko pakartotinį patikrinimą. Sustabdytas tas pats vyriškis pareiškė, kad jis buvo provokuojamas duoti kyšį.

VSAT pareigūnai patikrino abu įtariamuosius ir pas vieną jų rado minėtą pinigų sumą. Abu Joniškio užkardos pareigūnai iš karto buvo nušalinti nuo tarnybos. Dėl šios nusikalstamos veikos Šiaulių rinktinėje pagreitinto proceso tvarka pradėtas ir atliktas ikiteisminis tyrimas, o byla perduota nagrinėti Joniškio rajono apylinkės teismui.

Praėjusį penktadienį įvyko teismo posėdis, o kitą savaitę bus skelbiamas nuosprendis. Už kyšininkavimą pareigūnai gali būti nubausti laisvės atėmimu iki šešerių metų. Abu pareigūnai atleisti iš tarnybos VSAT.

Vienas sulaikytųjų 2006 m. jau buvo patekęs Šiaulių rinktinės Imuniteto poskyrio pareigūnų akiratin už tokią pat nusikalstamą veiką. Rinktinės Ikiteisminio tyrimo skyriaus pareigūnai atliko tyrimą ir surinktą medžiagą perdavė teismui, tačiau šis bylą nutraukė, suėjus senaties terminui. Pareigūnas išvengė jam grėsusios baudžiamosios atsakomybės.

VSAT štabe jau penkerius metus veikia Imuniteto valdyba, VSAT rinktinėse - Imuniteto poskyriai. Pagrindiniai imuniteto padalinių uždaviniai – korupcijos prevencijos priemonių vykdymas, korupcinių nusikalstamų veikų užkardymas, tarnybinių nusižengimų prevencija ir tyrimas Valstybės sienos apsaugos tarnyboje.

Informaciją apie netinkamą VSAT pareigūnų elgesį ar piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi, kontrabandos gabenimą ar pardavinėjimą, nelegalų asmenų gabenimą, kyšių ėmimą, drausmės pažeidimus, kitų tarnybų piktnaudžiavimo pasienio kontrolės punktuose ar pasienio ruože faktus galima pranešti VSAT visą parą veikiančiu nemokamu anoniminiu pasitikėjimo telefonu 8-800 10 112.