Dar vienas vyras išgelbėtas Kauno mariose. Anot ugniagesių, jis važinėjo ant ledo dviračiu ir įlūžo. Laikinasis Elektrėnų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Kęstutis Petrauskas sako, kad dar vieno Elektrėnų mariose penktadienį skendusio žvejo išgelbėti nepavyko.

„Vakar gautas pranešimas, kad Elektrėnų mariose skęsta du žvejai. Atvykus į įvykio vietą už 400 metrų nuo kranto pastebėtas įkritęs žvejys. Panaudojus gelbėjimo roges ir virves buvo rasti ir išgelbėti du žvejai“, - Lietuvos radijui sakė laikinasis Elektrėnų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas K. Petrauskas.

Pasak gelbėjimo tarnybos viršininko, penktadienio vakarą taip pat buvo gautas pranešimas apie nelaimę mariose. Pagelbėti mariose įlūžusiam žvejui nebepavyko.

Pareigūnai įspėja, jog poledinės žūklės entuziastai turėtų būti itin atsargūs.

Pasak jų, ant Kauno marių ledo lipti nebegalima, o Kuršių marių ledas taip pat beveik nutirpęs.

Geriausias ledas – Šiaurės Rytų Lietuvoje, bet pamažu keičiasi ir jo struktūra.

Vasario mėnesį pasieniečiams teko gelbėti 15 Kuršių mariose įlūžusių žvejų.

12 žvejų esą įlūžo ledu važiuodami savadarbe technika. Nelaimė atsitiko Kuršių marių viduryje, tarp Preilos ir Ventės rago.

Žvejus gelbėti planuota karinių pajėgų sraigtasparniu, tačiau vėliau jo paslaugų atsisakyta – aštuonis žmones išgelbėjo pasieniečių laivas ant oro pagalvių „Kristina“, keturi krantą sugebėjo pasiekti patys.

Kiek anksčiau pasieniečių laivas „Kristina“ išgelbėjo dar tris žvejus, atsidūrusius vandenyje įlūžus ledui. Jie jau buvo nuklydę į Rusijos Kaliningrado srities teritoriją. Dėl to šiems išgelbėtiesiems gresia baudos už neteisėtą sienos kirtimą.