Prokurorų tirtoje vienoje baudžiamojoje byloje R. L. buvo paskirta kardomoji priemonė – 40 tūkstančių litų užstatas. Įtariamoji buvo įspėta, jai buvo išaiškintos pareigos, kurių nevykdydama ji gali netekti užstato. Užstato davėja B.L. taip pat buvo įspėta apie tai, kad įtariamoji privalo vykdyti nurodytas pareigas, nes dėl jų nepaisymo piniginė įmoka bus pervesta valstybei.

Tačiau įtariamoji R. L. nevykdė kardomosios priemonės – užstato pareigos nekliudyti procesui ir darė poveikį liudytojams. Įtariamajai teko paskirti griežtesnę kardomąją priemonė – suėmimą, o 40 tūkstančių litų piniginis užstatas perėjo valstybei, praneša Panevėžio apygardos prokuratūra.

Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorų prašymu, teismas dar dviejose baudžiamosiose bylose dviem įtariamiesiems paskirtus piniginius užstatus po dešimt tūkstančių litų taip pat nutarė pervesti valstybei, nes abu jie, padarę naujas nusikalstamas veikas, pažeidė kardomosios priemonės – užstato reikalavimus, jiems teko paskirti griežtesnes kardomąsias priemones – suėmimus.

„Kardomosios priemonės paskirimas yra rimtas procesinis veiksmas, įtariamieji turi griežtai laikytis nurodytų reikalavimų ir įpareigojimų, nepiktnaudžiauti kardomosios priemonės nustatytomis sąlygomis ir netrukdyti tyrimui. Prokuroras turi teisę dėl padarytų pažeidimų prašyti teismo paskirti griežtesnę kardomąją priemonę“, – teigė Panevėžio apygardos vyriausiojo prokuroro pavaduotojas, Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Mindaugas Rimkus.