Čiupo šunį ir nurūko

Prieš kelias savaites iš namo kiemo Antakalnyje netikėtai išgaravo televizijos laidų vedėjo ir karikatūristo Rimo Valeikio Jorkšyro terjerų veislės šunelis Juozukas. Septynių mėnesių augintinio paieškos virto tikru detektyvu.

"Juozuką kieme palikau dūkti su vaikais, o pats nuėjau padirbėti prie kompiuterio. Po kelių minučių man paskambino kaimynė ir pranešė, kad šunį pagrobė. Vėliau jos mažametė dukra papasakojo, kad Juozukui išbėgus į gatvę staiga sustojo baltas automobilis su vėliavėlėmis. Mašinoje sėdėjęs žmogus mergaitės paklausė, ar tai jos šuo. Išgirdęs, kad ne, keleivis čiupo keturkojį ir greitai nuvažiavo", – įvykių seką prisiminė R.Valeikis.

Du pagrobimų motyvai

Prieš pusmetį R.Valeikio žmonos Agnės už 1200 litų įsigytas šuo greitai tapo visaverčiu šeimos nariu, todėl jam pradingus Valeikiai skubiai sukūrė paieškos planą.

"Vienas pažįstamas atkreipė dėmesį, kad maži šunys dingsta dėl dviejų priežasčių: arba juos pavagia siekiant pasipinigauti, arba norint auginti, bet neįperkant. Esą jei pagrobėjai tikisi išpirkos, jie mus susiras pagal skelbimus", – pasakojo televizijos laidų vedėjas.

Pirmiausia Valeikiai mieste iškabino informaciją, kad dingo Jorkšyro terjeras, paskui sukurpė skelbimą, kad nori pirkti tokį šunelį.

Už šunį – 600 litų

Strategija pasiteisino – po kelių dienų R.Valeikis sulaukė lemtingo skambučio.

"Su mumis susisiekęs vaikinas pareiškė, kad norėdami atgauti šunį turėtume jam atseikėti 600 litų. Supratęs, kad tokių pinigų duoti mes nenusiteikę, jis užsiminė, kad šuns nėra Lietuvoje. Matyt, bandė išlošti laiko", – svarstė R.Valeikis.

Kol Juozukas sugrįžo namo, praėjo dar trys dienos. "Atsiimti šuns važiavome su filmavimo kameromis, todėl tas žmogus elgėsi minkštai. Atsipirkome kuklesnėmis radybomis. Paskui išsiaiškinau, kad šunį grąžinti privertė to vaikino bičiuliai, įtarę klastą. Sakė, vyruti, kokiu reketu užsiiminėji", – pasakojo R.Valeikis.

Jis sakė girdėjęs, jog didesni šunys grobiami tam, kad būtų su kuo treniruoti kovinius šunis. Išpirkos reikalavimas jam buvo netikėtas.

"Abejoju, kad turėjome reikalų su organizuota šunų grobikų mafija. Manau, tas žmogus pasielgė spontaniškai: jei esi moraliai kreivas, pamatęs veislinį šunį įvertini jo kainą ir griebi", – aiškino R.Valeikis.

Susidūręs su reketininku R.Valeikis į policiją nesikreipė – teisingumo siekė pasitelkęs televiziją. Sostinės teisėsaugos atstovai "Vilniaus dienai" patvirtino, kad pranešimų apie dingusius augintinius sulaukia, tačiau dėl reketo į policiją esą dar niekas nesikreipė.

Išpirka – pragyvenimo šaltinis

Viešosios įstaigos "Vilniaus Pifas" atstovė Ilona Mezenceva neslėpė girdėjusi apie išpirkas už gyvūnus.

Keturkojus esą dažniausiai vagia nuolatinių namų neturintys žmonės. Tokia veikla jiems tampa pragyvenimo šaltiniu. "Išpirkos dydis priklauso nuo gyvūno veislės. Suma gali siekti irkelis tūkstančius litų", – sakė I.Mezenceva.

Dingus augintiniams ji patarė peržiūrėti ir skelbimų svetaines internete. "Pasitaiko, kad tarp parduodamų gyvūnų žmonės atpažįsta savo augintinius. Tada kyla keblumų dėl nuosavybės įrodymo. Į tokius sandorius patariu vykti su civiliniais drabužiais persirengusiu policininku. Tačiau žmonės dažniausiai stengiasi savo reikalus išspręsti be pareigūnų", – pasakojo I.Mezenceva.

„Vilniaus dienoje“ taip pat skaitykite:

Dūzgiančios sostinės dienos

Atliekų deginimo baubas

Jurgos skveras dar snaudžia