Anot rp-online.de, iš nepasiturinčių šeimų kilę ir be ateities perspektyvų užaugę jaunuoliai buvo lengvas grobis Vokietijoje veikusiems tautiečiams. Daugiausia autobusais iš Lietuvos atkeliavę jauni vyrai buvo gaujos narių aprūpinti gyvenamąja vieta, maitinimu, jiems nupirkti bilietai į tas vietas, kuriose buvo planuojamos vagystės.

Dažniausiai po du veikę vyrai į gatvėse pastatytus automobilius įsilauždavo darbo savaitės naktimis – savaitgalį jaunuoliai nevogė, rašoma rp-online.de. Vagysčių tikslas buvo brangios automobilių navigacinės sistemos, tačiau nebuvo atsisakoma ir viso kito automobiliuose palikto turto: piniginių, mobiliųjų telefonų, asmens pažymėjimų, pinigų.

Pavogtus daiktus vagišiai turėjo pristatyti vyresniesiems gaujos nariams. Už kiekvieną pavogtą navigacinę sistemą buvo išmokama maža premija.

Vogtus daiktus kiti gaujos nariai automobiliu pristatydavo į Kielį, iš kur jie Baltijos jūra keliaudavo į Lietuvą.

Vokietijos policijai gaują pavyko susekti po to, kai 2007 m. liepą buvo sulaikyti du „vaikai vagišiai“, pranešama rp-online.de. Kitą dieną po suėmimo jaunuoliai buvo paleisti į laisvę. Specialaus dalinio sekami lietuviai paskambino mobiliuoju telefonu. Policijai pavyko nustatyti, kur buvo skambinta.

Mieste Essen viename iš butų buvo įkurta centrinė lietuvių buveinė, iš kurios jaunuoliai po visą Vokietiją buvo siunčiami vagiliauti.

Teismo procesas, besitęsiantis keletą savaičių, vyksta Düsseldorfe.