Gegužės 3-iosios naktį Palangoje iš garažo Mėguvos gatvėje buvo pavogtas visureigis „Volkswagen Tuareg“, pagamintas 2007 metais, priklausantis Vilniaus gyventojui. Automobilis įvertintas 180 tūkst. litų.

Netrukus pareigūnai gavo žinių, kad mašina slepiama Plungės rajone, miške netoli Lekemės kaimo. Prie automobilio buvo primontuotas įrenginys, išjungiantis variklį. Pareigūnai kelias paras iš eilės pasaloje laukė nusikaltėlių.

Šeštadienį tikėtasi, kad vagys pasirodys prie pavogto visureigio. Taip ir atsitiko.

Kaukėtas ir agresyvus

Naktį į sekmadienį prie mašinos atvyko dviese. Toli nuo pagrindinio kelio Plungė–Rietavas stovėjęs automobilis turėjo įveikti kalvotą miško keliuką. Vyrai sėdo į visur-eigį ir išvažiavo. Tačiau maždaug už pusantro kilometro nuo vietos, kur buvo slepiamas, „Volkswagen Tuareg“ variklis užgeso.

Nusikaltėliai suprato, kad pernai pagamintas automobilis negalėjo sustoti dėl gedimo. Vairuotojas išlipo. Jis buvo užsimaukšlinęs kaukę. Supratęs, kad pateko į pasalą, nusikaltėlis, bėgdamas policininkų link, pradėjo šaudyti.

Pareigūnai įspėjo, kad yra ginkluoti ir paleido įspėjamuosius šūvius. Netrukus palangiškio policininko paleista kulka pataikė bėgliui į krūtinę. Vyras mirė iškart.

Vagis pažino

Nutraukę nuo veido kaukę pareigūnai iškart pažino, kad tai 28 metų klaipėdietis mašinų vagis Tomas Nargėla.

Pasinaudojęs sumaištimi, keleivio pusėje sėdėjęs vyras, šaudydamas į policininkus, spruko į mišką ir dingo nakties tamsoje. Vakar jis dar nebuvo sučiuptas.

Pareigūnai mano, kad tai gali būti T.Nargėlos bendrininkas trisdešimtmetis tauragiškis Remigijus Bendikas. Tokios minties pareigūnai laikosi dėl kelių priežasčių. Pirmiausiai todėl, kad vagys darbavosi poroje. Be to, R.Bendikas vakar nenakvojo namuose. Gali būti, kad pareigūnai turi ir daugiau įtarimų, tačiau tyrimo duomenys slepiami.

Vakar visureigis atsidūrė Palangos policijos komisariato kieme. Mašina grąžinta techniškai tvarkinga.

Kaimiečių šūviai neišbudino

Visą naktį ir iki pat vakardienos pietų policijos automobiliai zujo kaimo keliuku iki įvykio vietos. Tokios siaubingos nakties Palangos policininkai nepamena. Nusikaltėlių įžūlumas juos sukrėtė.

Plungės rajono pareigūnai į įvykio vietą atskubėjo po antros valandos nakties gavę žinią telefonu apie tai, kad sulaikymo operacijos metu žuvo žmogus. Plungiškiams vakarykštė naktis taip pat buvo bemiegė. Gretimo kaimo gyventojai apie susišaudymą sužinojo tik per radiją. Juos nustebino retai čia užsukančių policijos automobilių gausa. Pačios artimiausios sodybos šeimininkas tikino šūvių naktį neišgirdęs.

Vogė ir BMW

T.Nargėla ir R.Bendikas specializavosi vogti prabangius automobilius. Jie turėjo brangiai kainuojančią varikliams paleisti skirtą įrangą.

Pernai Giruliuose bendrininkai įkliuvo pavogę 2004 metais pagamintą BMW, įvertintą 145 tūkst. litų. Tąkart mašiną jie paslėpė atokiame Kelmės rajono vienkiemyje. T.Nargėla uostamiesčio policijos pareigūnams gerai žinomas. Prieš kelerius metus jis nuteistas už mašinų vagystes. Iki galo neatlikęs bausmės jis anksčiau laiko buvo paleistas iš įkalinimo įstaigos 2006 metais.

R.Bendikas anksčiau buvo teistas už turto prievartavimą. Pernai gegužės 21 dieną Ventės rage buvo pavogtas prabangus BMW markės automobilis, priklausęs žinomai verslininkei Jolantai Čepienei. Moteris 230 tūkst. litų kainavusį „BMW 730“ buvo įsigijusi prieš kelias dienas. Klaipėdos miesto apylinkės teismas dėl šių mašinų vagysčių šiomis dienomis turėjo skelbti nuosprendį. Bylos pabaigos įgudę mašinų vagys laukė laisvėje.