Psichotropinė medžiaga - amfetaminas - buvo paslėpta prezervatyve, o šis - tirpios kavos pakelyje. Tačiau daugiau nei gramas narkotinės medžiagos sulaikytojo nepasiekė - kvaišalus rado areštinės darbuotojai.

Beje, jau ne kartą teistas suimtasis, kuriam bandyta perduoti narkotikų, pagarsėjo tuo, kai savo mylimąją neva dėl neištikimybės bandė apkrėsti ŽIV. Užkrėstą kraują bandė sušvirkšti jo pažįstamas, tačiau jam nepavyko - moteris paspruko.

Į areštinę kvaišalus ar mobiliuosius telefonus bandoma perduoti ne tik paslėpus maisto produktuose, drabužiuose, avalynėje, bet ir dar įmantresniais būdais. Uostamiesčio policijos atstovas Albinas Strumyla pasakojo, kad sulaikytųjų bičiuliai narkotikus ar kitus daiktus jiems bando permesti užlipę ant plytinės tvoros.

Nešulį jie kruopščiai supakuoja ir pririša prie žvejybinio valo. O jei nepataiko įmesti pro pravirą langą, ryšulį atsitempia atgal ir vėl bando mesti.

Sykį narkotikus bandyta perduoti šaunant lanku. Narkotikų ryšulėlis buvo pritvirtintas prie strėlės, o prie jos - taip pat pririšta virvė, kad nepavykus būtų galima "šauti".

Anot A.Strumylos, sulaikytieji ir jų bičiuliai iš anksto telefonu sutaria laiką, pirmieji atidaro langą ir tada jau laukia "siuntinių".

Kaip pasakojo Klaipėdos policijos Organizuotų nusikaltimų tyrimo tarnybos vyresnioji tyrėja Aušra Pietarytė, narkotikai platinami įvairiausiose miesto vietose. Dažniausiai dėl pardavimo susitariama iš anksto telefonu.

"Pirkėjai ir pardavėjai vieni kitus dažniausiai pažįsta. Susiskambina, suderina laiką, vietą, o paskui įvyksta narkotikų ir pinigų mainai", - pasakojo tyrėja.

Anot jos, ir prieš Naujuosius ir jau po švenčių naktiniuose klubuose planuojami reidai, kuriais siekiama pažaboti narkotikų prekeivius. Pasak specialistės, klubai yra vienas "karščiausių" kvaišalų platinimo vietų. Prekyba narkotikais vyksta ir prie turgaviečių, "taškais" vadinamuose butuose, šalia mokymo įstaigų.

"Neturime jokios patvirtinančios informacijos, kad narkotikai būtų platinami pačiose mokyklose. Tačiau, kad jie pardavinėjami netoli mokyklų - akivaizdu, dėl to pradėtas ne vienas ikiteisminis tyrimas, - pasakojo policijos tyrėja A.Pietarytė.

Jos teigimu, uostamiestyje jauniausias dėl narkotikų platinimo reikalų su policija turėjusiam paaugliui buvo 16 metų.

Kaip "15min" teigė Klaipėdos savivaldybės narkotikų kontrolės komisijos pirmininko pavaduotoja Rožė Perminienė, tarp uostamiesčio jaunuolių populiariausios yra kanapės, dar vadinamos "žole" ar "žolyte". Nerimą kelia tai, kad lyginant didžiuosius Lietuvos miestus, Klaipėdoje buvo didžiausias procentas narkotikus vartojusių paauglių.

Kaip liudija islandų atlikti tyrimai, narkotikų yra vartoję 29 proc. Klaipėdos dešimtokų, Kaune - 20 proc., Vilniuje - daugiau nei 26 proc.