Vieną tokių vėlai vakare praeiviai pastebėjo netoli Žaliakalnio turgavietės, o antrą aptiko Šilainiuose, Baltų prospekte. Pastarasis ant sušalusios žemės snūduriavo prie pat važiuojamosios kelio dalies.

Trečiasis „ligonis“ antradienį, apie 23 val., aptiktas Eivenių gatvėje, prie įvažos į Kauno medicinos universiteto klinikas. Pusamžis vyras susmukęs gulėjo prie vieno gyvenamojo namo vartų. Kone kaip visada tokiais atvejais, nuo miegančio žmogaus sklido stiprus alkoholio kvapas.

Policijos pareigūnai sako nuolat mėginantys tokius asmenis pažadinti ir paraginti eiti namo, tačiau tai padaryti pavyksta tik išimtiniais atvejais. Paprastai jų suvartotų alkoholinių gėrimų kiekis būna pernelyg didelis, todėl čia neapsieinama be greitosios pagalbos medikų. Juolab kad net ir pabudinti smarkiai apgirtę naktinėtojai negali rišliai pasakyti nei savo anketinių duomenų, nei namų adreso. Galiausiai dažnas netgi neturi nuolatinės gyvenamosios vietos ir glaudžiasi, kur papuola.

Užvakar visus gatvėse surastus sušalusius žmones medikai pristatė į Kauno Raudonojo Kryžiaus klinikinę ligoninę. Pasak Kauno policijos atstovės spaudai Ramunės Gražulienės, naktį iš pirmadienio į antradienį, apie 1 val., nenustatytos asmenybės apie 70–80 metų moteris buvo rasta viename Sukilėlių prospekto daugiabučių kieme. Ją medikai pristatė į greta esančias Kauno medicinos universiteto klinikas. Gydytojai šiai moteriai konstatavo bendrą kūno atšalimą bei girtumą.

Alkoholis – ne šildytuvas

Kauno greitosios medicinos pagalbos stoties pamainos budinčioji gydytoja Audronė Šeibutienė sakė, kad kol kas pasitaikė tik pavienių atvejų, kai teko gelbėti sušalusius žmones. Tačiau gyventojai vis tik turėtų būti atidesni ir rūpestingesni patys sau, nes tokiu žvarbiu oru labai nedaug tereikia, kad žmogus mirtinai sušaltų. Gydytoja pripažino, kad tokiais atvejais lauke šąlantiems žmonėms protą būna aptemdęs alkoholis, kuris ir tampa mirčių ar sunkių ligų priežastimi.

Pasak A.Šeibutienės, alkoholis organizmo neapsaugo nuo sušalimo. Svaigieji gėrimai tik numalšina žmogaus jusles, ir šie nebejaučia šalčio, tačiau anaiptol nepasidaro šilčiau. Žiemišku oru lauke užsnūdęs žmogus gali greitai nušalti galūnes, iškyla grėsmė gyvybei.

Medikai provokuoja jautrumą

A.Šeibutienė neslėpė, kad tuos pačius sušalusius pacientus greitosios pagalbos medikams tenka vežti į ligoninę kelis kartus per žiemą.

Medikai pripažįsta, kad šaltuoju metų laiku nuo alkoholio apsvaigę naktinėtojai tampa vis dažnesniu jų rūpesčiu. Jie ragina visus gyventojus nelikti abejingus kito nelaimei ir apie pastebėtus lauke šąlančius žmones tuoj pat pranešti specialiosioms tarnyboms. Juolab kad tik nedaugelis praeivių drįsta prieiti ir iš arčiau pažiūrėti, ar susmukęs žmogus išties yra užmigęs, ar sunegalavęs.