2005 metų spalio pabaigoje iš namų Klaipėdos senamiestyje dingo 69 metų Pilies gatvės 5-ojo namo gyventojas Stasys Steponas Gedvilas. Našlys sunkiai vaikščiojo, dažnai girtaudavo.

S.S.Gedvilo dukrai, gyvenančiai miesto pietinėje dalyje, paskambino tėvo kaimynė ir papasakojo mačiusi, kaip trys nepažįstami vyrai kone nešte išnešė senuką, įsodino į taksi ir išvežė nežinoma kryptimi. Moteris kreipėsi į policiją, prašydama paskelbti tėvo paiešką.

Po kelių dienų pas S.S.Gedvilo dukrą į namus atėjo nepažįstamas vyras. Jis pareikalavo, kad moteris sutiktų parduoti jam tėvo butą, kurio dalis po motinos mirties priklausė ir jai. Vyras atsinešė dokumentą, kuriuo S.S.Gedvilas įgaliojo jį tvarkyti buto pardavimo reikalus.

Toks vizitas moterį labai nustebino. Ji atėmė tėvo pasirašytą įgaliojimą ir pažadėjo jį grąžinti tik tada, kai pasikalbės su tėvu. Tikinęs, kad jau kitą dieną atveš pas dukrą neįgalų tėvą, nepažįstamasis nebesirodė ir telefonu neatsiliepė.

Policija netruko išsiaiškinti, kad senukui galvą susuko ir butą iš jo ketino išvilioti Akmenėje gyvenantys 34 metų Vaidas Vanagas ir septynis kartus teistas 27 metų Nerijus Vitkus.

Vienuoliktajame notarų biure senukas buvo pasirašęs paveldėjimo dokumentą. Juo senukas savo buto dalį užrašė V.Vanago dukrai, kurios gyvenime nebuvo matęs.

S.S.Gedvilas buvo laikomas išnuomotame bute Palangoje. V.Vanagas ir jo bendrininkai įtikino senolį, kad vyrai suremontuos jo butą ir pakeis duris be atlygio. Sunkiai besiorientuojantis senukas nesuvokė, kokius dokumentus pasirašė ir kas jo gali laukti ateityje.

Teismo procesas užtruko metus. V.Vanagas ir N.Vitkus buvo kaltinami neteisėtu laisvės atėmimu bei pasikėsinimu apgaule pasisavinti svetimą didelės vertės turtą.

Teismo sprendime vakar paskelbta, kad šie vyrai nieko pikta nepadarė, o S.S.Gedvilas su jais reikalus tvarkė puikiai suprasdamas, ko nori ir kas jo laukia.

Medikai buvo pasisakę, kad senolis yra sveiko proto, bet dėl nuolatinio girtavimo ne visada susivokia aplinkoje. Prokuroro teigimu, panašūs teismų sprendimai gali atverti sukčiams duris į neįgalių senukų namus.