Per du mėnesius - pora šimtų tūkstančių

Trečiadienio vakarą į vieną sostinės Antakalnio mikrorajone esantį butą pasibeldę teisėsaugininkai atliko kratą, po kurios sulaikė būsto šeimininką R.B., anksčiau dirbusį ne vienoje lizingo bendrovėje. Užvakar Kauno miesto apylinkės teismas sulaikytąjį leido suimti vienam mėnesiui.

Ikiteisminį tyrimą kuruojantys Kauno apygardos prokuratūros atstovai tepasakė, kad suimtam vyriškiui pareikšti įtarimai pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį, numatantį griežtą atsakomybę už apgaule savo ar kitų naudai įgytą didelės vertės svetimą turtą, o paprasčiau tariant - už sukčiavimą.

Temidė už tai numato iki aštuonerių metų laisvės atėmimo bausmę.

Įtariama, kad sučiuptas vyriškis galėjo padaryti žalos, siekiančios apie du šimtus tūkstančių litų.

Teisėsaugininkai sako, kad suimtasis R.B. yra dirbęs ne vienoje, bet keliose lizingo paslaugas teikiančiose įmonėse. Pirminiais duomenimis, apgaulinga veikla, atnešusi šimtais tūkstančių skaičiuojamus nuostolius, truko vos apie porą mėnesių, nors įtariamas buvęs vadybininkas, anot pareigūnų, bendrovėje dirbo gerokai ilgiau.

Manoma, kad suimtasis R.B. per savo karjerą buvo gerai susipažinęs su bankininkystės užkulisiais, nes jo tėvas užima aukštas pareigas vieno didžiųjų šalies bankų filiale. Be to, apie juridinius niuansus jis galėjo bet kada pasikonsultuoti su žmona teisininke.

Įtariamasis jau pusmetį nedirba

“Kauno dienos” kalbintas uždarosios akcinės bendrovės “DnB Nord lizingas” direktorius Povilas Milašauskas patikino, kad į teisėsaugininkų pinkles pakliuvęs R.B. jau maždaug pusmetį šioje įmonėje nedirba. Anksčiau, pasak direktoriaus, jis ėjo vadybininko pareigas: “Maždaug nuo praėjusių metų rugpjūčio jis pas mus nebedirba, tad su šiuo žmogumi, galima sakyti, kad bendrovė nebeturi nieko bendra.”

P.Milašauskas teigė apie šį buvusį darbuotoją negalįs nieko pasakyti, mat kol kas neturi jokios informacijos. Lygiai taip mįslingai ir abstrakčiai lizingo bendrovės direktorius kalbėjo ir apie galimai nusikalstamus buvusio darbuotojo veiksmus, kuriais jis yra įtariamas: “Dar negaliu kategoriškai konstatuoti, kad jo sulaikymas yra susijęs su kokia nors mums padaryta žala. Jis dirbo prie projektų, dėl kurių vėliau kilo tam tikrų nesklandumų, tačiau šiuo metu vyksta tyrimas, tad mes dar negalime tiksliai pasakyti, kokių nuostolių patyrėme. Matysime, ar turtas bus grąžintas, ar parduotas, tad pagal tai skaičiuosime ir žalos dydį”.

Su darbuotoju teko atsisveikinti

Nuo pernai birželio UAB “DnB Nord lizingas” direktoriumi dirbantis P.Milašauskas patvirtino, kad R.B. nepateisino įmonės lūkesčių, todėl buvo priverstas palikti vadybininko darbo vietą. Trečios pagal užimamą rinkos dalį šalyje lizingo bendrovės vadovas prasitarė, kad naujų žmonių paieškos bei vidiniai struktūriniai pakeitimai paskatino atsisveikinti su šiuo metu įtariamojo sukčiavimu statusą turinčiu R.B.

“Visi kiti vykstančio ikiteisminio tyrimo duomenys yra teisėsaugininkų kompetencijoje. Jie daro savas išvadas bei apibendrinimus, o mes su jais tik bendradarbiaujame ir anaiptol ne viską apie tai žinome, todėl plačiau komentuoti įvykių tikrai negalėčiau”, - sakė P.Milašauskas.