„Nukentėjusiesiems dėl patirtos žalos rekomenduosime kreiptis į teismą civiline tvarka“, - DELFI sakė ikiteisminį tyrimą nutraukęs Šilalės rajono apylinkės prokuratūros prokuroras Gintautas Tranelis. Pasak jo, tyrimo metu nustatyta, kad ūkininkui P.Buivydui priklausančios karvės ganėsi maždaug už 2 km nuo greitkelio Vilnius-Klaipėda, ganykla buvo aptverta, viela buvo pajungta elektriniais impulsais.

„Mes nenustatėme, kad dėl ūkininko tyčinių veiksmų karvės išbėgo į autostradą“, - G.Tranelio teigimu, jeigu būtų nustatyta ūkininko kaltė, jam būtų tekę atsakyti dėl transporto eismo tvarkos ar saugumo taisyklių pažeidimo arba sunkaus sveikatos sutrikdymo dėl neatsargumo.

Šilalės prokurorų nutarimas, kurį dainininkė sužinojo iš DELFI, pribloškė G.Karaliūnaitę. „Bandysiu tyrimą atnaujinti, - sakė dainininkė. – Man juokinga, kaip dirba mažų miestelių teisėsauga, toks įspūdis, kad niekas dar nepasikeitė nuo sovietų laikų“.

Dainininkės teigimu, jai teisėsaugininkų darbas sukėlė dar tyrimo pradžioje, kai iš automobilį vairavusio D.Vosyliaus buvo paimti kraujo tyrimai. „Kai žurnalistai klausė, kokie yra tyrimo rezultatai, pareigūnai vengė atsakyti, neva jie dar neatlikti, tačiau jie jau seniai turėjo medikų išvadas“, - piktinosi atlikėja.

Nutarimą nutraukti tyrimą prokurorai priėmė gavę avarijos autotechninės ekspertizės išvadas. Per ją ekspertams pavyko nustatyti, kad automobilį „Citroen C3“ vairavęs D.Vosylius avarijos negalėjo išvengti, nes kelyje karves pamatė maždaug likus 130 metrų iki susidūrimo. „Prieštaravimų parodymuose nėra“, - pabrėžė G.Tranelis. Prokuroro teigimu, nustatyta, kad vairuotojas negalėjo išvengti avarijos.

„Jeigu prokurorai nenustatė, kad dėl avarijos kaltas ūkininkas, turėsiu kreiptis į teismą dėl žalos, - pirmadienį sakė G.Karaliūnaitė. – Juk kažkas turi atlyginti draudimą“. Tačiau dainininkė pabrėžė, kad bylinėtis dėl moralinės žalos ji su ūkininku neketina. Pats ūkininkas anksčiau yra sakęs, kad jeigu dainininkė nuspręs bylinėtis, jis galįs netekti viso savo turto.

Avariją pakeliui iš koncerto Klaipėdoje patyrusi G.Karaliūnaitė buvo gydoma reanimacijoje, jai medikai nustatė žandikaulio, nosies lūžius.

„Mes važiavome iš koncerto namo, vairavo mano draugas ir į kelią išbėgo banda karvių. Tamsoje jau nebespėjom sustabdyti. Ačiū Dievui, kad liko sveikas mano vaikas, draugas užsigavo akį“, - po avarijos žurnalistams pasakojusi G.Karaliūnaitė pabrėžė, kad nors automobilis, kuriuo ji važiavo, yra naujas, neišsiskleidė oro pagalvės.