Pėsčiųjų neatsargūs žingsniai visą parą judrioje tarptautinėje magistralėje „Via Baltica“ buvo pražūtingi jiems patiems bei suteikė daug nemalonių išgyvenimų vairuotojams automobilių, kuriais jie buvo partrenkti ir mirtinai sužaloti.

Praėjusio penktadienio, lapkričio 10-osios, pavakarę, apie 18 valandą, tragiškas įvykis paženklino kelio Panevėžys - Pasvalys - Ryga 29-ąjį kilometrą. Toji nelaiminga vieta yra ties Jurgėnų kaimu.

Po tąsyk Vilniaus gyventojo 39 metų V.R. vairuoto automobilio „Audi A6“ ratais pateko ir žuvo per tarptautinę magistralę ėjęs Jurgėnų kaimo gyventojas 55 metų J.V. Manoma, kad žmogų mirtis ištiko iš karto po smūgio automobiliu, kadangi į avarijos vietą atvykusiems medikams beliko tik patvirtinti šį liūdną faktą.

„Buvo tamsu, prastas matomumas, o žmogus dar vilkėjo juodais rūbais. Vairuotojui greičiausiai nepavyko jo laiku pastebėti“, - mano tyrimą eismo įvykio aplinkybėms išaiškinti pradėję policijos pareigūnai.

Analogiška nelaimė pastaruoju metu Pasvalio rajone nėra vienintelė. PB rašė, kad Latvijos Respublikoje šiuo metu gyvenantis Portugalijos pilietis, vykdamas Rygos link, tamsiu paros metu nepastebėjo staiga į tarptautinę magistralę „Via Baltica“ išėjusio vyriškio. Kad įvyko skaudi nelaimė, užsienietis suprato tik pamatęs po automobilio ratais griūvantį žmogų. Sužalotasis žuvo vietoje.

Avarija, nusinešusi Pasvalio rajono, Saločių miestelio gyventojo 37 metų Vido Andrišiūno gyvybę, įvyko tarptautinės magistralės 60-ajame kilometre, ties sankryža su keliu Saločiai - Biržai, antradienį, lapkričio 7 dieną, 19.18 valandą.

Automobilis „Opel Astra“, vairuojamas Portugalijos piliečio 29 metų Tiagro Andre De Vasconcelos Da Silva Martins, darganotu bei miglotu oru riedėjo valstybinės Lietuvos - Latvijos sienos link.

Vairuotojas pastebėjo staiga skersai kelią pradėjusį žingsniuoti žmogų. Užsienietis ėmė automobilį stabdyti, kad išvengtų tragedijos. Tačiau jam nepavyko. Pasirodo, pirmas pėsčiasis važiuojamąją kelio dalį spėjo įveikti, o paskui jį sekęs V.Andrišiūnas - nebe.

Policijos pareigūnams Portugalijos pilietis per pirminę apklausą paaiškino, kad pirmą ėjusį per kelią žmogų jis tikrai matė, o antrąjį pastebėjo tik prieš pat automobilį, kai sustoti jau buvo per vėlu.