Girdiškių kaime (Šilalės rajone) gyvenantis ūkininkas su žmona ir dviem studentėmis dukromis svarsto, kur tektų pasidėti, jei prarastų namus.

Praėjusį penktadienį iš aptvaro pasprukę ir autostradoje atsidūrę Petro galvijai sukėlė avariją, kurioje nukentėjo Gintarė Karaliūnaitė. Moteris Klaipėdos ligoninėje buvo operuota, ateityje greičiausiai operacijų dar prireiks.

„Nieko daugiau neturime“

„Rajono komisaras Remigijus Rudminas laikraštyje paminėjo, kad galime netekti viso turto, kurio gali ir neužtekti materialinės ir moralinės žalos atlyginimui”, – bėdas dėstė Petras.

47-erių Petras Buivydas sako, kad teturi 3 hektarus žemės, dešimtį galvijų ir trobą kaime, kurioje gyvena su šeima.

„Dvi dukros studentės, jas išlaikyti sunku. Pirmiausiai gaila nukentėjusios Gintarės. Kaip dainininkė ji mūsų šeimoje buvo mylima. O jei ji pateiktų mums ieškinį, net neįsivaizduoju, kuo atlygintume patirtą žalą. Nieko daugiau mes neturime”, – sakė ūkininkas.

Spręsti anksti

Šilalės rajono komisaras R.Rudminas L.T. teigė, kad tyrimas dėl šios avarijos truks mažiausiai du mėnesius – dešimties dienų prireiks, kol bus gautas atsakymas dėl vairuotojo Deivydo Vosyliaus girtumo nustatymo.

„Apie žmogaus kaltumą kalbėti anksti. Tačiau mūsų rajone, kur tiek žemdirbyste besiverčiančių, gyvulių ūkininkai deramai neprižiūri. Šiandien komisariate nubausta moterėlė 20 litų už tai, kad jos gyvuliai gulinėjo ant kelio”, – sakė komisaras.

Tikisi, kad nesibylinės

Tuo tarpu P.Buivydas ginasi, kad jo gyvuliai buvę aptverti. „Ganykloje buvau apie septynias, paskui jau po vidurnakčio atvažiavo policija. Neva mano gyvulys sukėlė avariją”, – sakė ūkininkas.

Visus pasprukusius galvijus ūkininkas šeštadienio rytą pats surado svetimose pievose. Nudaužta telyčia tą patį rytą išvežta utilizuoti.

Ūkininkas aiškino, kad jo 11 galvijų vadinamuoju elektriniu piemeniu buvo aptverti hektaro ploto ganyk-loje. Kas išvertė autostrados pusėje esantį užtvarą, vyras tik spėlioja ir mano, kad tai galbūt galėjo būti žvėrių darbas.

Šeima viliasi, kad garsi dainininkė nereikš noro bylinėtis. „Ji už vieną koncertą tiek daug uždirba, o dabar ilgai negalės dainuoti. Nebežinom, ką galvoti”, – būgštavo ūkininkas.