Tuomet Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai išaiškino 393 sienos pažeidimus, o 2004 m. per pirmąjį pusmetį – 465 tokius atvejus.

Potencialūs sienos pažeidėjai pastaruoju metu vis rečiau ryžtasi bandyti ją pereiti nelegaliai, nes įkliūti pasieniečiams yra kur kas didesnė rizika nei anksčiau. Sausio – birželio mėnesiais VSAT pareigūnai sulaikė 225 sienos pažeidėjus. Jų įkliuvo 23 proc. mažiau nei 2005 m. pirmąjį pusmetį, kuomet neteisėtas žygis per sieną nesėkmingai baigėsi 292 pažeidėjams. 2004 m. per tą pat laiką pasieniečiai jų buvo sulaikę 374.

Pasieniečių nustatytų tokių pažeidimų ir sulaikytų pažeidėjų skaičiaus mažėjimas tiesiogiai siejamas už Europos Sąjungos (ES) ir Lietuvos lėšas žymiai sustiprinta sienos apsauga, VSAT infrastruktūros plėtra, naujų techninių priemonių diegimu ir naudojimu pasieniečių veikloje, jų profesionalumo augimu, sakoma VSAT pranešime spaudai.

Daugiausiai sienos pažeidimų pasieniečiai užfiksavo prie išorinių ES sienų, kurių tinkamai apsaugai ir kontrolei skiriamas didžiausias dėmesys, investicijos ir VSAT personalo resursai. Pirmąjį šių metų pusmetį pasieniečiai išaiškino 102 atvejus, kai neteisėtai bandyta pereiti Lietuvos ir Baltarusijos sieną, ir 88 tokius atvejus pasienyje su Rusija.

Tarp sulaikytųjų sienos pažeidėjų dažniausiai pasieniečiams įkliuvo Lietuvos piliečiai – iš 225 visų sulaikytųjų tokių buvo 122. Taip pat VSAT pareigūnai sulaikė 29 neteisėtai sieną bandžiusius pažeisti Moldovos piliečius, 17 Rusijos, 10 Baltarusijos, po 5 Ukrainos ir Gruzijos piliečius.

Iš viso šiemet pasieniečiai sulaikė sienos pažeidėjus iš 16 valstybių, taip pat asmenų be pilietybės ir kurių pilietybė po sulaikymo nustatinėjama.