Visą pasaulį išnaršę ir apie tai ne vieną knygą parašę vilniečiai pasidalino savo pirmais atsiminimais, susijusiais su Kauno klubu.

42-ejų metų M. Starkui tai buvo 1985-1987 metų laikotarpio Arvydo Sabonio vedamų žalgiriečių pergalės Sovietų Sąjungos čempionate.

„Man pirmi „Žalgirio“ prisiminimai susiję su „Aukso karštine“ – rungtynių serijos su Maskvos CSKA klubu. Atsimenu tuščias gatves, juodai baltą televizoriaus ekraną, ašaras, beprotišką džiaugsmą iškovojus pergalę Maskvoje ir Sabo „žąselės“ šokį. Tai nepasimiršta“, - prisiminė M. Starkus.

Savo ruožtu 47-erių metų V. Radzevičiui iškilo dar vaikystėje per televizorių stebėtos legendinio „Žalgirio“ krepšininko Modesto Paulausko paskutinis pasirodymas krepšinio aikštelėje.

„Nepamenu metų, bet tai buvo M. Paulausko atsisveikinimo rungtynės su krepšiniu ir „Žalgirio“ komanda. Visa šeima per juodai baltą televizorių žiūrėjome, kaip tai vyko. Atsimenu, kad M. Paulauską nešė aplink Kauno sporto halę“, - pasakojo V. Radzevičius.

Bene linksmiausia „Žalgirio“ istorijos dalimi žurnalistai tapo Kauno klubui 1999-ais metais laimėjus Eurolygą. Tiek M. Starkus, tiek V. Radzevičius tuo metu dirbo televizijoje ir tiesioginiame eteryje pasitiko iš Miuncheno Eurolygos laimėtojų trofėjų atvežusius krepšininkus Kauno Karmėlavos oro uoste.

Keliauninkai prisimena, kad euforija buvo tokia didžiulė, jog tiesioginiame eteryje žurnalistai pasiryžo įvykdyti dabar sunkiai įsivaizduojamą žygdarbį – pergalę paminėti nusiskutant plaukus tiesioginės laidos metu.

„Vytaras pasitiko žalgiriečius Karmėlavos oro uoste ir po to atvažiavo pas mus į Vilnių, į tiesioginės laidos „Tangomanija“ studiją. Čia sugužėjo didžioji dalis „Žalgirio“ komandos. Žalgiriečiai buvo nusiskutę galvas plikai, todėl mes tą irgi padarėme solidarumo vardan tiesioginiame eteryje. Atrodėme keistai ir juokingai, bet tai buvo euforija“, - šypsodamasis pasakojo M. Starkus.

Ne ką mažiau įspūdingesnis buvo ir Eurolygos čempionams skirtas vakarėlis sostinėje, po kurio klaidžiomis gyvenamosios miesto dalies – Viršuliškių gatvėmis pašnekovai keliavo nedideliame automobilyje su legendiniais „Žalgirio“ amerikiečiais Tyusu Edney ir Anthony Bowie.

„Šventėme visą naktį su A. Bowie ir T. Edney. Beprotiška naktis. Važiavome kažkur į Viršuliškes, į mano tėvų namus, nes visi kažkur dingo ir pasimetėme. Įsivaizduokite – T. Edney ir A. Bowie Viršuliškėse penktą valandą ryto, išlindę iš „Honda Civic“ automobilio. Kaip jie ten tilpo iki šiol neįsivaizduoju. Vėliau nusprendėme grįžti atgal į viešbutį“, - smagiais prisiminimais dalijosi pašnekovai.

Antros #ŽaliaBalta laidos metu M. Starkus ir V. Radzevičius papasakojo ir apie sumeistrautą krepšinio lentą Laoso džiunglėse, visų laikų mėgstamiausių žalgiriečių trejetukus ir bandė įvykdyti tikrų keliauninkų vertą užduotį – dabartinio „Žalgirio“ žaidėjų pavardes paversti į kitų šalių kalbinius atitikmenis.