Jimmy Butlerio vedama „Heat“ išvykoje 103:84 (22:15, 30:26, 24:25, 27:18) nepaliko vilčių Bostono „Celtics“ ir laimėjo seriją 4:3.

„Celtics“ seriją pradėjo atsilikdama 0:3 ir pretendavo tapti pirmąja komanda NBA istorijoje, kuriai pavyktų atsitiesti ir laimėti ją. Tačiau tapo 151 komanda, kuriai galiausiai nepavyko to padaryti.

Savo ruožtu „Heat“ tapo vos antrąją ekipa NBA istorijoje, kuri reguliariame sezone užėmė tik aštuntąją vietą, bet pasiekė finalą. 1999 m. tą taip pat padarė Niujorko „Knicks“.

Finale Majamio ekipa susikaus su Denverio „Nuggets“. Pastaroji savo varžovo laukia nuo gegužės 22 d. Pirmasis NBA finalo mūšis vyks Denveryje, naktį iš ketvirtadienio į penktadienį.

Jau pirmame mačo kėlinyje čiurnos traumą patyrė „Celtics“ žvaigždė Jaysonas Tatumas. Puolėjas tęsė rungtynes, bet visų jų metu akivaizdžiai šlubavo.

Antrojo kėlinio pradžioje „Heat“ susikrovė 15 taškų pranašumą, bet „Celtics“ po pertraukos jį sumažino iki 7. Vis tik tada Calebas Martinas susmeigė du tritaškius iš eilės, pridėjo dvitaškį, J. Butleris surinko keturis taškus iš eilės ir svečiai nutolo – 83:66.

Įpusėjus paskutinam ketvirčiui komandas jau skyrė 21 taškas ir nugalėtojas klausimų nekėlė.

J. Butleris nugalėtojams pelnė 28 taškus, C. Martinas – 26 ir atkovojo 10 kamuolių. „Celtics“ komandai Jaylenas Brownas surinko 19, bet pataikė tik 1 iš 9 tritaškių ir suklydo 8 kartus.

Čiurną susižeidęs J. Tatumas rungtynes baigė su 14 taškų ir 11 atkovotų kamuolių.

„Celtics“: J. Brownas 19 (1/9 trit., 8 kld.), D. White’as 18, J. Tatumas 14 (11 atk. kam.), M. Smartas 9.

„Heat“: J. Butleris 28 (7 atk. kam., 6 rez. perd.), C. Martinas 26 (10 atk. kam.), B. Adebayo 12 (10 atk. kam., 7 rez. perd.), G. Vincentas ir D. Robinsonas po 10.