Pirmose tarpusavio rungtynėse, kurias svečiai iš Majamio laimėjo 123:116, lemtingu tapo trečiasis kėlinys. Tąsyk po dviejų kėlinių „Celtics“ krepšininkai pirmavo 66:57, bet trečiame dominavę svečiai apvertė viską aukštyn kojomis. 12 minučių atkarpą jie laimėjo 46:25, prieš ketvirtą kėlinį pirmavo 103:91 ir savo pranašumo neiššvaistė.

Antrose rungtynėse Bostono „Celtics“ po trijų kėlinių pirmavo 83:75, o ketvirto kėlinio pradžioje padidino persvarą iki 12 taškų (89:77).

Tačiau „Heat“ krepšininkai įrodė, kad ne veltui šiose atkrintamosiose varžybose jau eleminavo iš kovos geriausią NBA reguliariojo sezono komandą Milvokio „Bucks“, o taip pat susitvarkė su Niujorko „Knicks“ ir Čikagos „Bulls“ ekipomis.

Ketvirtame kėlinyje tikru košmaru varžovams tapęs „Heat“ lyderis Jimmy Butleris terorizavo varžovų gynybą ir likus žaisti 3 minutes dvitaškiu išlygino rezultatą (100:100), o netrukus – ir išvedė savo komandą į priekį (102:100).

Iki rungtynių pabaigos likus 55 sek. „Heat“ vidurio puolėjas Bamas Adebayo dėjimu padidino svečių pranašumą iki 5 taškų (105:100), o per likusį laiką „Celtics“ išsikapanoti iš duobės nebesugebėjo.

41 min. ant parketo praleidęs J. Butleris pelnė 27 taškus, atkovojo 8 kamuolius, išdalino 6 rezultatyvius perdavimus, perėmė 3 kamuolius ir blokavo 2 varžovų metimus. 25 taškus pridėjo Calebas Martinas, o B. Adebayo sąskaitoje – 22 taškai, 17 atkovotų kamuolių ir 9 rezultatyvūs perdavimai.

„Celtics“ ekipą į priekį traukė 34 taškus pelnęs Jaysonas Tatumas, bet ketvirtame kėlinyje Bostono ekipos lyderis prametė visus 3 savo metimus, o taškus surinko tik paskutinę rungtynių minutę realizavęs penkis baudų metimus.

„Celtics“: Jaysonas Tatumas 34 (13 atk.kam., 8 rez.perd.), Jaylenas Brownas 16, Malcolmas Brogdonas ir Robertas Williamsas – po 13, Derrickas White'as 11 taškų.

„Heat“: Jimmy Butleris 27 (8 atk. kam., 6 rez.perd.), Calebas Martinas 25, Bam Adebayo 22 (17 atk.kam., 9 rez.perd.), Duncanas Robinsonas 15, Maxas Strusas 11 taškų.

Trečiosios Rytų konferencijos finalo rungtynės vyks naktį iš sekmadienio į pirmadienį Majamyje.